Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 13:16
 
Savaş, iki böbrek hastasına can oldu
hadi tıkla..
ÇANAKKALE Haberi
Savaş, iki böbrek hastasına can oldu

Dört gün önce evinde hastalanan ve beyin kanaması geçirdikten sonra yaşamını yitiren Belediye Meclis Üyesi Erdal Savaş’ın annesi Güllüzar Savaş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden Savaş’ın organları başka insanlar için umut oldu.

Beyin kanaması geçirmesinin ardından yaşamını yitiren Savaş’ın ailesi organ nakli için devreye girdi ve bağış yapmak istediklerini açıkladı. Organizasyona hızla başlandığını söyleyen Uzm. Dr. Azem Ülkü, “Güllüzar Savaş hemen ameliyata alındı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi’nden gelen Organ Nakli ekibi iki böbreğini aldı. Merhume Güllüzar Savaş sayesinde Çanakkale’de yaşayan iki böbrek hastası sağlıklı yaşama kavuşacaklar. Merhumeye rahmet, kederli aileye başsağlığı diliyoruz.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi doktorları, hemşireleri ve yardımcı sağlık personeline olağanüstü çabalarından dolayı sonsuz teşekkürler. Ameliyatı yapabilmemiz için inanılmaz işler yapan Op. Dr. Kadir Arslan ve ekibine, ameliyatı gerçekleştiren ekibe, muhteşem işleri yapan koordinatör arkadaşlarım Yeliz Baykala ile Emine Karakaya’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Nilay Günay
Etiketler: Savaş,, iki, böbrek, hastasına, can, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı