18 farklı ülkeden 22 genci ağırladılar

KALEM Farkıyla...

18 farklı ülkeden 22 genci ağırladılar

18 farklı ülkeden 22 genci ağırladılar

Çanakkale Lions Kulübü geçtiğimiz gün 18 farklı ülkeden gelen 22 genci ağırladı. Dardanos’ta bulunan Sun-San Camping’te buluşan Lionsluların akşam yemeğinde objektiflere renkli görüntüler yansıdı. Çanakkale Lions Kulüp Başkanı Ufuk Turba sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin 1961 yılından beri resmi programında yer alan Gençlerarası Değişim Programı’na (GAD) Türkiye 1983 yılında dahil olmuştur. Dünyada 50 yılı aşkın süredir gerçekleştirilen bu kamplardan şu ana kadar 120.000’den fazla genç yararlanmıştır. Bu muhteşem kültür alışverişinin de yardımıyla “daha yaşanabilir bir dünya” hedefine adım adım ulaşılmaktadır. Çanakkale Lions Kulübü de bu program doğrultusunda bu yıl da dünyanın 18 farklı ülkesinden gelen 22 genci ağırladı. Tarihiyle, doğasıyla, deniziyle, güneşiyle Çanakkale’nin tadını çıkardılar. Barışın simgesi güzel şehrimizden çok güzel dostluklar ve anılar biriktirip ayrıldılar… Hepsinin yolları açık olsun. Organizasyonda emeği geçen tüm Lionlara, Leolara ve Lion dostlarına teşekkürler…”

 

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST