550 bin turistten 650 milyon girdi

KALEM Farkıyla...

550 bin turistten 650 milyon girdi

550 bin turistten 650 milyon girdi

Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Çanakkale’ye 550 bin civarında yerli turist geldiğini, yaklaşık 650 milyon TL girdi sağladığını söyledi.

Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan Ramazan Bayramı tatili sonrası değerlendirmelerde bulundu. Yazılı olarak açıklamalarda bulunan Balkan şu ifadeleri kullandı, “Çanakkale bölgesi, uzun Ramazan Bayramı boyunca büyük bir yoğunluk yaşamış ve turizmcilerimiz bölgemize gelen misafirleri başarı ile ağırlamıştır. Bölgemiz de tatil yapan tüm misafirlerimize Çanakkale Bölgesini tercih ettiklerinden dolayı teşekkür ederiz. Çanakkale turizmcileri doğal ve tarihi zenginliklerimizi gezmeye gelen tatilcilere tecrübe ve nitelikli hizmetleri ile rahat bir tatil süreci yaşatmışlardır. Bayram boyunca konaklama, gastronomi ve hizmet alanında büyük bir özveri ile hizmet veren tüm turizmcilerimize başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.Turizm bölgemizin gelişimine en çok katkı sağlayan sektör olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ramazan Bayramında bölgemizi 550 bin civarında yerli turist ziyaret ederek, 650 milyon civarında bölgemize girdi sağlamıştır”

TURİZM SEKTÖRÜ DIŞINA FAYDASI OLDU
Turizm sektörü dışında yer alan; tarım, balıkçılık ve emlak gibi sektörlere de olumlu katkı sağlandığını belirten Balkan, “Turizm sektörü eksikleri tamamlanarak geliştirildiğinde bölgemizin kalkınmasına daha büyük katkı sağlama potansiyeline sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği olarak bölgemizin daha yoğun bir şekilde tanıtılması, sektörden gelir elde etmek isteyenlerin eğitime tabi tutulması ve en önemlisi Turistlerin bölgemizden memnun ayrılmaları için gerekli denetimlerin yapılması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Yapılacak doğru çalışmalar ile tesislerimizin doluluk oranlarını, bayram yoğunluğuna yakın tutmak mümkün, bunun için yapılması gereken Turisti bölgemize çekecek etkinlikler organize etmekten geçmektedir. Özellikle nitelikli Festivaller düzenleyerek ve bu Festivallerin tanıtımlarını Ulusal ve Uluslararası boyutta yaparak Çanakkale Turizmini çeşitlendirmek hepimizin öncelikli hedefi olmalı” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST