Pakdemirli: ”Ayhan Gider hizmet eder, seçmeye değer”

KALEM Farkıyla...

Pakdemirli: ”Ayhan Gider hizmet eder, seçmeye değer”

Bir dizi program kapsamında Çanakkale’ye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider’e destek istedi. Pakdemirli yaptığı konuşmada, “Ayhan Gider’ i inşallah 31 Mart’ta Çanakkale’de seçtireceğiz. Ayhan Gider hizmet eder, seçmeye değer diyoruz” dedi. Bakan Pakdemirli ayrıca Sarıçay’ın ıslah çalışmalarının yapılacağını ve Çanakkale Belediyesi’nin imar planını değiştirdiği takdirde su arıtma tesisinin inşaatına başlanacağının bilgisini verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dün Çanakkale’deydi. İlk olarak AK Parti İl Binası’nı ziyaret etti. Burada konuşma yapan ve partililerle buluşan Bakan Pakdemirli, ardından Sarıçay kenarına hareket etti. Bakan Pakdemirli’ye Vali Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, kurum müdürleri ve partililer eşlik etti.

DSİ kenarında balıkçılarla buluşan Bakan Pakdemirli, balıkçıların talep ve sorunlarını dinleyerek not aldı. Balıkçılar, Bakan Pakdemirli’den mendirek ve çeşitli taleplerde bulundular.   Sarıçay kenarında konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; “Havaalanından indiğimden beri Sarıçay konuşuluyor. Çok değerli başkan adayımız, artık başkanımız diyorum Ayhan Gider bey dedi ki ‘Sarıçay işini halletmemiz lazım’.  Ben de peki dedim arkadaşlarla konuşalım, siz Sarıçay’ın ıslahına hemen başlayın. Akabinde de Ayhan Gider başkanımı seçtirdiğiniz günde biz bunun etrafındaki rekreasyon çalışmalarına hemen başlayacağız. Bakanlık olarak belediyemizin ne isteği varsa hizmetinde olacağız ama Ayhan başkanımıza destek istiyorum” dedi. Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan adayı Ayhan Gider ise; “Seçimden sonra ıslah çalışmalarına başlayacağız. Sayın Bakanımdan talep ettiğimizde dedik ki seçimden sonraya bırakmayalım. Islahı hemen başlayalım. Gerekli olan mendirek ve gerekli olan benti seçimden sonra ihale edelim. Temizliğe hemen başlayalım” diye konuştu.

Gider: “Belediye’nin yapması gerekeni üstümüze aldık”

Gider konuşmasının devamında su arıtma tesisi konusuna değinerek; “Bir konuyu daha Sayın Bakanımızla görüştük. Devlet Su İşleri Çanakkale içme suyu için ihale yaptı, şantiye kurdu fakat belediye başkanımız birkaç konuşmamıza rağmen hala ödenek yokluğundan dolayı işin yürümediğini söylüyor. Belediye’nin yapması gerekeni şu an üstümüze aldık, biz yapalım diyoruz. Bundan da mutluyuz. İş yapan olmak konuşan olmaktan daha kıymetlidir” dedi.

Pakdemirli: “İmar planı değişirse tesise başlamaya hazırız”

Gider’in ardından su arıtma tesisi konusuna değinen Bakan Pakdemirli; “Günlük 100 bin metreküp kapasiteli bir tesisimiz hem Çanakkale Merkez hem de Kepez beldesini besleyecek. Bu arıtmayla ilgili bizim her şeyimiz hazır. İhalemizi yapmışız, yer teslimini yapmışız ve müteahhitle işi başlatmışız ama belediyeyle olan bir imar uyuşmazlığından dolayı belediye bunu değiştirin öyle başlayın demiş bize. Yani belediye bugün itibariyle bu saat bu dakika değiştirirse, bizim projemizde olan şekline bunu getirirse biz bugün itibariyle su arıtma tesisine başlamaya hazırız.”

Vatandaş iş istedi

Öte yandan Bakan Pakdemirli’nin balıkçıların taleplerini dinlediği sırada kucağında iki çocuğuyla gelen bir vatandaş Bakan Pakdemirli’nin karşısına geçti. Şırnak Cudi Dağı’nda operasyon sırasında beyin kanaması geçirdiğini belirten bir vatandaş Çanakkale’de 7 senedir iş istediğini, kimsenin ona iş vermediğini, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın ona söz verdiğini ve 4 senedir kapıdan içeri alınmadığını belirterek Bakan Pakdemirli’den iş istedi. Pakdemirli ise asistanlarına talimat vererek vatandaşın yarın işe başlatılması talimatını verdi.

“Kent yeterince hizmet alamamış durumda”

Çanakkale’de AK Parti’nin hizmetlerinin doğru anlatılmasına vurgu yapan Bakan Pakdemirli, “Çanakkale, çok güzel bir ilimiz aynı İzmir gibi. Dünyanın en güzel doğası ama diğer bir tarafta kent yeterince hizmet alamamış durumda. Burada ne eksiklik varsa bizim eksikliğimiz diye kabul etmek lazım. Biz yeterince kendimizi AK Parti olarak demek ki vatandaşa anlatamamışız. AK Parti’nin hizmetleriniz, AK Parti’nin belediyeciliğini ve AK Parti’nin ne yaptığını, ne yapabileceğini, dününü, bugününü ve yarınını demek ki yeterince anlatamamışız. Ama ben gelirken yaptığım siyasi analizlerden, hem de arkadaşlarımla konuştuğumda aslında Çanakkale’nin geçilemez olduğu tamamıyla hikaye. Çanakkale geçilir, ama bu anlamda geçilir. Tabi ki Çanakkale’miz tarihi itibari ile kahramanlık destanları yazmış bir şehrimiz. Biz bu şehrimize layık olan hizmeti mutlaka buraya getirmemiz gerekiyor. Bunu yapmamız için de kendimizi topluma, insanlara çok daha iyi anlatmamız gerekiyor. Çanakkale’yi taçlandırırsak, ondan sonra 2023’e kadar bir daha seçim olmayacak. Ayhan Gider kardeşimiz, zaten bizim meslektaşımız. İl müdürlüğümüzü yapmış, milletvekilliği yapmış, kendini ispat etmiş bir arkadaşımız. Ayhan Gider’ i inşallah 31 Mart’ta Çanakkale’de seçtireceğiz. Ayhan Gider hizmet eder, seçmeye değer diyoruz” şeklinde konuştu. Bakan Pakdemirli Sarıçay’ın ardından Biga’ya hareket etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST