Bayramiçli Akif

Galeri

KALEM Farkıyla...

Bayramiçli Akif

Bayramiçli Akif

Bayramiç’de doğup büyümüş, vatan şairimiz Mehmet Akif’in hayatı film oluyor. Çekimler Bayramiç’te başladı.

Çekimler için sanatçılar Bayramiç’de mesai harcıyor. Mehmet Akif’in babasının görev yaptığı cami’nin ve evinin bulunduğu civardaki sokaklarda çekimlerine başlanan “Bayramiçli Akif” filmi kısa sürede bitirilerek vizyona girecek.

Sayfasından bu durumu paylaşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan “Bir heyecanımız daha başlıyor, Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğunu konu alan filmin çekimleri babasının görev yaptığı kendisinin doğup büyüdüğü Bayramiç’de başladı” dedi.

“Bayramiçli Akif” filmi ilçede de heyecan yarattı.

Akif’in doğup büyüdüğü ev, İçdaş’ın katkılarıyla aslına uygun olarak yeniden yapılmış ve kısa sürede pek çok turistin merak ettiği bir yer olmuştu. Şimdi “Bayramiçli Akif” filmiyle birlikte turizm potansiyelinin daha da artması bekleniyor.

Konuyla ilgili ilçenin Belediye Başkanı Sadettin Arslan, Bayramiç’in doğa ve tarihi zenginliklerinin tanıtılması noktasında bu filmin önemli bir rol oynayacağını dile getirdi ve “Bayramiç’te 5 yılda çok yol aldık; daha yapacaklarımız bitmedi” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST