Belediyeler toplandı

KALEM Farkıyla...

Belediyeler toplandı

Türkiye Belediyeler Birliği toplantısı dün yapıldı. Toplantıda Türkiye Belediyeler Birliğinde Çanakkale’yi temsil edecek meclis üyeleri seçildi.

Türkiye Belediyeler Birliği toplantısı dün Parion Otel’de yapıldı. Toplantıya Çanakkale merkez, ilçe ve belde belediye başkanları ile meclis üyeleri katıldı. Toplantıyı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan doğal üye olarak yönetti. Gökhan, birlik meclis hakkında bilgi verdikten sonra Çanakkale’nin en büyük ilçeleri Biga ve Yenice ilçelerinin AK Partili belediye Başkanları toplantıya katılmadığı için nüfus çoğunluğuna göre Çan ve Gelibolu’nun belediye başkanları divanda yer aldı. Ardından 2019 yılı asil üyeliğine; Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Biga Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Tekeli; yedek üyeler listesinde ise; Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz isimleri önerildi. Yapılan gizli oylama sonucunda; Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin 141’er oy alırken; Biga Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Tekeli ise 129 oy aldı. Yedek Üyeler; Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz 140 topladı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan seçimin hayırlı olmasını dileyerek toplantıyı sona erdirdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST