Bir bayramı daha geride bıraktık

KALEM Farkıyla...

Bir bayramı daha geride bıraktık

Bir bayramı daha geride bıraktık

Çanakkale Ramazan bayramını doyasıya yaşadı. Çevre iller tatili Çanakkale’de geçirmek isterken, Çanakkaleliler bu hakkını şehir dışında kullanmayı tercih etti.

Ramazan Bayramı nedeniyle iç turizmde ciddi hareketliliğe yol açan bayram tatili döneminde birçok tatilci 3,5 günlük resmi tatil dönemini, idari izinle birlikte 9 güne uzattı. Ramazan Bayramı’nı fırsat bilen birçok yerli turist Çanakkale’yi tercih etti. Özellikle Bozcaada ve Gökçeada’ya giden turistler, otellerin tam kapasite çalışmasını sağladı. Ada esnafının yüzünü güldüren turist akınından Çanakkale merkez de nasibini aldı. Gündüz sıcaklıklar nedeniyle bomboş olan şehir, geceleri birçok ilden gelen misafiri ağırladı. Çarşı esnafı da kentte gündüz yaşanan durgunluğun, bayramı fırsat bilip başka şehirlere giden Çanakkaleliler nedeniyle yaşandığını dile getirdi. Fakat geceleri yaşanan doluluk ile esnafın yüzü bir nebze olsun güldü.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST