Bir yıl aradan sonra aynı coşku (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Bir yıl aradan sonra aynı coşku (videolu haber)


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında kordon resmigeçit töreni düzenlendi. Kutlamalar renkli görüntülere sahne olurken, pandemi nedeni ile bir yıl aradan sonra yapılan törenlere soğuk havaya rağmen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98’inci yıl dönümünde dün kordonda resmigeçit töreni düzenlendi. Törene; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, STK temsilcileri, parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalara geçildi. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Daha sonra Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Mustafa Turhan Ecevit ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katılımcıların bayramını kutladı.
PANDEMİ SONRASI İLK KUTLAMA
Vali İlhami Aktaş günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında şunları söyledi, “Uzun bir süredir pandemi gölgesinde yürüttüğümüz etkinliklerin aksine bugün burada, halkımızla, öğretmenlerimizle, öğrencilerimiz ile gerçekten özlemini duyduğumu bir tören icra ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan cumhuriyetimiz ülke toprakları üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı, kökeni, dili, dini ne olursa olsun, hiçbir ayrım yapmaksızın, her bir ferdini, bu ülkenin aynı haklarına sahip ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, kederi ve sevinci bir olarak gören kucaklayıcı ve kapsayıcı bir anlayışa sahiptir”
Konuşmaların ardından öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel şiirlerini okudu. Daha sonra Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Tören resmigeçit ile sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST