‘’Boğaziçi’nin yanındayız’’

KALEM Farkıyla...

‘’Boğaziçi’nin yanındayız’’

‘’Boğaziçi’nin yanındayız’’

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün 2019-2020 eğitim yılında yeni üyelerine gönderdiği mailde İstiklal Marşı’nın üzerine parodi bir şiir yazılmasıyla başlayan tartışma sürüyor. Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi’nden Boğaziçi’ne destek geldi.

“16 Ekim’den bu yana medyada Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ bireylerine yönelik gerçekleşen tüm hedef göstermeleri, linci ve fobiyi kınıyoruz” diyen Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi, ‘’ Arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu, karşılaştıkları şiddetin asla meşru görülemeyeceğini ve LGBTİ+ fobik söylem ve davranışların karşısında durduğumuzu kamuoyuna bildirmek istiyoruz’’ paylaşımında bulundu.
Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi yönetimi de konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak, mesajı gönderen kişi hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını duyurdu ve “Benzer olayların tekrarlanmaması için alınan önlemler konusunda gereken hassasiyetin gösterileceğini” belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST