“Bu ünvana sahip olmak tesadüf değil”

KALEM Farkıyla...

“Bu ünvana sahip olmak tesadüf değil”

“Bu ünvana sahip olmak tesadüf değil”

Çanakkale’nin, Forbes tarafından ‘Yaşamak için ideal il’ unvanı almasını değerlendiren ÇTSO Başkanı Semizoğlu, “Bu unvana sahip olmak kolay değildir, tesadüf hiç değildir. Çanakkale’nin böyle bir unvana sahip olması, gelişmesine ve kalkınmasına da katkı yapacaktır” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu Çanakkale’nin Forbes’in ideal kentler listesinde yaşamak için en ideal il unvanı alması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Semizoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Çanakkale’miz, nüfusa oranla en fazla yatırım alan bir il. Ulaşımdan turizme, sağlıktan eğitime, sanayiden spora ve diğer pek çok kamu yatırımlarını kapsayan onlarca kriterde diğer illeri geride bırakarak ilk defa zirveye oturdu, bu dereceyi de hak etti. Bu değerlendirme İl genelinde yapılan bir değerlendirmedir. Ezine Gıda İhtisas projesine değinen Semizoğlu, “Bir Ezine Gıda İhtisas OSB Projemiz var ki bürokratik süreci en hızlı tamamlanan OSB rekoruna sahip. 1915 Çanakkale Köprüsü bir ulaşım projesi olduğu kadar bir gelişim projesidir. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve onlarca sağlık yatırımı, Çanakkale Gençlik Merkezi ve pek çok spor tesisi, Çanakkale Havalimanı, bölünmüş yol yapımı, eğitim binası projeleri, belli başlı yatırımlardır. Daha sayamadığım; içme suyu ve sulama projeleri, ağaçlandırma çalışmaları, kütüphaneler vb. tamamlanmış yatırımları yakinen biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği 2018 Troya Yılı gerek ulusal gerek uluslararası arenada İlimizin tanıtımına büyük katkı sağlamış olup Troya Müzesinin açılması ile sürdürülebilirliği güçlenmiştir” dedi.

YÜZLERCE YATIRIMLA BU ÜNVANI ALDI
Başkan Semizoğlu Çanakkale’nin yüzlerce yatırım alarak bu unvana sahip olduğunu ve somut verilerle bunu gösterdiğini belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü, “Bu unvana sahip olmak kolay değildir, tesadüf hiç değildir. Yatırımlar kadar yatırımların hızlı gerçekleştirilmesi, sahiplenilmesi de önemlidir. Çanakkale’nin böyle bir unvana sahip olması, gelişmesine ve kalkınmasına da katkı yapacaktır. İlimizin yatırım ortamını cazip hale getirecektir, turizme katkı sağlayacaktır. Yatırımların Çanakkale’ye kazandırılmasında büyük emekleri olan Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’na, Çanakkale Milletvekilimiz, AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Bülent Turan’a ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı arz ediyoruz. Yaşanabilir İller zirvesinde olan Çanakkale’mizin bu unvanını koruyarak gelişimini sağlamak, üretimini, istihdamını, ihracatını arttırarak ekonomik verilerle de taçlandırmak için iş dünyası olarak biz de elimizden gelenden fazlasını yapmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST