ÇAGAY’dan Ticaret Borsası’na ziyaret

KALEM Farkıyla...

ÇAGAY’dan Ticaret Borsası’na ziyaret

ÇAGAY’dan Ticaret Borsası’na ziyaret

Çanakkale’de yayın yapan yerel gazeteciler ve yayıncılar tarafından kurulan Çanakkale Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz’i ziyaret etti.

Dernek Başkanı Aynur Ganiler, Yönetim Kurulu Üyeleri Güngör Yıldız, İlker Yurttaş, Sadettin Arslan ve Murat Kıray katılım sağladığı ziyarette, Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu. Meclis Başkanı Abdullah Deniz, yeni kurulan Derneğin Çanakkale için hayırlı olmasını diledi. Deniz; “Basınımız, ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde görevini sürdüren ve demokrasimiz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Sizler bu toplumun eli, ayağı, gören gözüsünüz. Sizlerin yaptığı her türlü haber, açıkladığı her türlü bilgi toplumda çok önemli bir yere sahiptir. Sizlerde basınımızın güzide temsilcileri olarak bir araya gelmiş ve bir oluşuma girmişsiniz. Bu birlikteliğin Çanakkale’mize olumlu bir şekilde yansıyacağınıza inancım tamdır. “dedi. Çanakkale Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkan ve üyelerine yapmış oldukları ziyaretleri için teşekkür eden ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz; “Gazetecilik ve basın bu milletin bu devletin vazgeçilmezidir. Yanlış ve doğrunun, iyi ve kötünün ayrışmasında gerek halkın gerek yöneticilerin doğruya yönelmesindeki en büyük ivme olduğuna inanıyorum. Çanakkale’de hizmet veren gazetecilerimiz tarafından kurulan Derneğimizin ilimize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Dernek Başkanı Aynur Ganiler ise; “Günlük yayın yapan gazetecileri davet ederek bir yola çıktık, dernek kurmaya karar verdik. Yola devam eden 47 üyemiz ile doğru habercilik anlayışını esas alarak, dayanışma içinde mesleğimizin itibarını yükseltmek istiyoruz. Dernek olarak önceliğimiz halkın doğru haber alma hakkını savunmak ve dernek üyelerinin sosyal ve ekonomik gelişimlerini sağlamak. Hiçbir kurumun ya da kişilerin baskısı, etkisi olmadan mesleğimizi en iyi şekilde yapmak arzusundayız. Bu anlayışımızı destekleyen ve doğrulayan yaklaşımınız ve duyarlılığınızdan ötürü de çok teşekkür ediyorum.” dedi. Ziyarette ayrıca Çanakkale ekonomisi ile ilgili konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST