Çanakkale bayrama hazır

KALEM Farkıyla...

Çanakkale bayrama hazır

Çanakkale bayrama hazır

Ramazan Bayramı yarın başlıyor. Çanakkaleliler ise hazırlıklarını tamamladı. Tatilciler yola çoktan çıktı. Bayramlıklar alındı, şeker çikolata alışverişleri yapıldı. Bugün kurulan Pazar ile beraber vatandaşlar son eksiklerini de aldı. Sıcağa rağmen Pazar yerini dolduran Çanakkaleliler her ne kadar eski bayramların olmadığını söylese de bayramın heyecanının hep aynı kaldığını belirtti.

GESTAŞ’tan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale şehir içinde, Bayram tatili haftası boyunca feribot güzergahı olarak Kayserili Ahmet Paşa Caddesi kullanılacaktır. Şehir içi trafik düzenlemesi doğrultusunda;
– Boğaz geçişlerinde Çanakkale-Kilitbahir-Eceabat hattını kullanacak yolcularımız, bayram tatili haftası boyunca Çan köprüsü (Çanakkale kavşağı istikameti-Piri Reis Caddesi-Subay Ordu Evi kavşağından Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’ne yönlendirilecektir.
– Kayserili Ahmet Paşa Caddesi iki şerit halinde iskele güzergahı olarak kullanılacaktır.
– Subay ordu evinden iskele kavşağı istikametine kadar Kayserili Ahmet Paşa caddesine çıkışı bulunan Eski Hükümet Sokağı, Cafer Türker (Kızılay) Sokağı, Mehmetçik Bulvarı girişi, Ziveriye Sokak girişi, Mehmet Akif Ersoy Sokak girişi, Osman Güral Sokak giriş ve Gül Sokak girişi trafiğe kapatılacaktır.
– Demircioğlu Caddesi’nden Çanakkale İskelesi Feribot girişine müsaade edilmeyecektir. Feribota binişlerde bu güzergahların kullanılması önemle rica olunur. İyi yolculuklar dileriz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST