“Çanakkale çekim merkezi olacak”

KALEM Farkıyla...

“Çanakkale çekim merkezi olacak”

“Çanakkale çekim merkezi olacak”

ÇTSO Haziran ayı toplantısında konuşan Meclis Başkanı Osman Okyay Çanakkale’nin çekim merkezi olmasının an meselesi olduğunu söyledi.

ÇTSO Haziran ayı meclis toplantısı dün yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını Meclis Başkanı Osman Okyay yaptı. Okyay konuşmasında; “Küresel iktisadi faaliyetin yabancılaştığı bir dönem yaşıyoruz. Çin’de büyüme yavaşlıyor. Türkiye potansiyeli yüksek güçlü bir ülke. Bu nedenle ülkede yüzde 5’ten küçük ivme kazanması kayıp bir yıl olarak nitelendirilebilir. Sürekli bir seçim atmosferindeyiz. Dileğimiz 23 Haziran sonrası uzun seçimsiz sürecin herkes açısından önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum. Üretim olarak dışa bağımlıyız. Sıkıntılar bir türlü azalmıyor diye enseyi karatma lüksümüz yok. Geride bıraktığımız günler Çanakkale için güzel günler oldu. İş adamları olarak bardağın dolu tarafından bakmalıyız. Forbes’te Çanakkale ideal kentler listesinde birinci sırada yer aldı. Çanakkale’nin çekim merkezi olması an meselesi” dedi. Daha sonra konuşmasını yapmak üzere Fahrettin Ersoy kürsüye çıktı. Ersoy, oda olarak geçen ay yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Ardından Ziraat Bankası Balıkesir Bölge Müdürü Kahraman Turcan İleri verimli milli endüstri finansal paketi hakkında bilgi verdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST