“Çanakkale evlenilecek, Eskişehir eğlenilecek şehirdir”

KALEM Farkıyla...

“Çanakkale evlenilecek, Eskişehir eğlenilecek şehirdir”

Türkiye’nin en çok bilgi paylaşımı yapılan ekşi sözlük platformunda, Çanakkale ve Eskişehir ili karşılaştırıldı. Katılımcılar Çanakkale’yi açık ara önde seçti.

Üniversite öğrencileri tarafından özellikle seçilen Çanakkale ve Eskişehir ili, ekşi sözlük platformunda birbiriyle kıyaslandı. Çoğu katılımcı Çanakkale’yi doğal güzellikleri yönünden yaşanacak en iyi şehir olarak seçerken, birçok katılımcı da Eskişehir’i eğlence ile aktivite olanaklarından dolayı ön plana çıkardı. Karşılaştırma sırasında ise birbirinden ilginç diyaloglar ortaya çıktı. İşte onlardan bazıları; “Çanakkale evlenilecek, Eskişehir eğlenilecek şehirdir.” “Çanakkale alır deniz önemli abi.” “Ne kadar insanları medeni, sosyal hayatı canlı, şehir düzenlemesi iyi olsa da Eskişehir eninde sonunda bir bozkır şehridir. Porsuk çayıyla Çanakkale boğazını kıyaslayamayız. Çanakkale’ye geldiğiniz anda nefes aldığınızı hissedersiniz. Kendine has bir şehirdir.” “Birinin rüzgarı, birinin ayazı pistir. Dayak yemiş gibi hissettirir insanı.” “Çanakkale’nin taksici esnafı bile (dikkat et bak taksici dedim) Eskişehir’in sosyetesinden daha medenidir.” “Çanakkale Atatürk’tür, Eskişehir İnönü.” “Çok samimi söylüyorum üç dakikadır üzerine düşünüyorum karşılaştığım en zor versus. İkisi de ayrı güzel. Karar veremedim. Ama sanki denizin hatırına Çanakkale bir fırt önde.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST