Çanakkale Lapseki’de 12.781,55 m2 tarla icradan satılıktır(Çoklu satış)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale Lapseki’de 12.781,55 m2 tarla icradan satılıktır(Çoklu satış)

Çanakkale Lapseki’de 12.781,55 m2 tarla icradan satılıktır(Çoklu satış)

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre; Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN – Özellikleri TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Çanakkale İli, Lapseki İlçesi, Sındal Köyü, 108 Ada, 3 parsel, Bağ ve Tarla bağımsız bölüm niteliğindeki, 12.781,55 M² yüzölçümlü, 1/1 hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA: Taşınmaz Sındal Köy merkezinin 300 metre, Umurbey Belde merkezinin 3,6 km doğusunda , sahilin 6100 metre Güney Doğusunda, Lapseki ilçe merkezinin ise 12 km. Güneyinde konumlu, taşınmazın civarında tarım ve orman arazileri bulunduğu. taşınmaz Umurbey barajı sulama sahasında sulama suyu temin etme imkanı bulunduğu için taşınmaz sulutarım alanında kalmakta ve sulu tarım arazisi vasfındadır. Taşınmaz Sındal Köyüne yakın konumda olması nedeniyle güvenli olması ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaza bitişik parsellerde ayrıca sulama için artezyen su kuyusu tesisi ile sulanan taşınmazlar olduğu gözlemlendiği, kuzey kısımdaki parseller ile birlikte tarımsal üretimde kullanıldığı, geometrik olarak belirgin bir formda olmayıp, topografig olarak kısmen hafif eğimli, kısmen ise orta eğimli olmak üzere değişken eğimli bir yapıya sahip olduğu, Parsel Doğusunda ormana, diğer yönlerinde tarımsal üretimde kullanılan tarla ve bahçelere cepheli, parsel üzerinde verimli şeftali ağaçları bulunmakta olup parselin Kadastral yolu bulunmadığı, taşınmaz üzerinde 4 m. Sıra üzeri ve 5 m sıra aralarıyla dikilmiş şeftali ağaçları bulunduğu, ağaçlarının bakımlı oldukları ve verim vermeye başladıkları, taşınmaz üzerinde şeftali ağaçları dışında değerlendirmeye konu olabilecek mütemmim cüz bulunmadığı taşınmaz üzerinde ortalama olarak tahminen 5 yaşların 600 adet şeftali ağaçları bulunduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu Taşınmazın 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı olmayıp, Sındal Köyü Yerleşik alanı ve civarı sınırları dışında, 1/100.000 ölçekli Balıkesir – Çankkale planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında “Tarım Alanı” gösterimde kalmaktadır
Kıymeti 782.561,10 TL

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST