Çanakkale Lapseki’de 34.272 m² tarım arazisi icradan satılacaktır (çoklu satış)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale Lapseki’de 34.272 m² tarım arazisi icradan satılacaktır (çoklu satış)

Çanakkale Lapseki’de 34.272 m² tarım arazisi icradan satılacaktır (çoklu satış)

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre;
T.C. LAPSEKİ İCRA DAİRESİ 2019/442 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA : Çanakkale İli, Lapseki İlçesi, Subaşı Köyü, 157 Ada, 93 parsel, tarla ana taşınmaz niteliğindeki, 34.272,27 M² yüzölçümdeki 1/1 hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA : Taşınmaz konumu itibariyle Köyeuzak mesafede, taşınmazın Köyiçine uzaklığı 4km civarındadır. Parselin İlyasköy Köyüne uzaklığı da 2,5 km civarındadır. Taşınmazın kadastral yolu bulunmamadığı, parselin halihazırda bir kısmı ormanlık alan olup, bir kısmı da hayvan otlatma amaçlı (mera) olarak kullanımı söz konusudur. Parsel makineli tarıma elverişli, parselin topoğrafyasına bakıldığında ise eğiminin düz ve düze yakın eğimli olduğu gözlendiği,. arazinin çevresindeki parsellerin de hayvan otlatma amaçlı olarak kullanıldığı ve tarla bitkileri yetiştiriciliğinin yapıldığı gözlendiğin, toprak tekstürünün el ile yapılan muayenesinde sınıfının kumlu-tınlı yapıda olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmazn 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı olmayıp, Subaşı Köy Yerleşik alanı ve civarı sınırları dışında, 1/100.000 ölçekli Balıkesir – Çankkale planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında “Tarım Alanı” gösterimde kalmaktadır.
Kıymeti : 308.450,43 TL
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST