Çocuk istismarına mavi kurdeleli tepki

KALEM Farkıyla...

Çocuk istismarına mavi kurdeleli tepki

Çocuk istismarına mavi kurdeleli tepki

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin Türkiye genelinde başlattığı ‘Çocuk İçin Mavi Kurdele Tak’ kampanyasına Çanakkale’den de destek var.

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği tarafından Türkiye genelinde başlatılan ‘Çocuk İçin Mavi Kurdele Tak’ kampanyasına Çanakkale’den de destek var. Temmuz ayının ikinci haftası Türkiye genelinde yapılan Mavi Kurdele Kampanyası bu yıl Çanakkale’de de olacak. Çanakkale UCİM Sorumlusu Şehpal Ovalı  11 Temmuz Perşembe günü saat 15.00’da Golf Çay Bahçesi karşısında mavi kurdele kampanyası için stant kuracaklarını  saat 19.00’da da basın açıklaması yapılacağını duyurarak vatandaşları kendilerine destek için beklediklerini belirtti.

MAVİ KURDELE KAMPANYASI NASIL BAŞLADI?

UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan’ın ve Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan geçtiğimiz yıl Ağrı’da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in 18 gün sonra ölü olarak bulunması sonrası mavi kurdele kampanyası oluşturdu. Çocuk ölümlerine, kayıplarına ve çocuk istismarına karşı yapılan mavi kurdele kampanyası  ile çocuk İstismarı ile mücadelede İhtisas Mahkemelerinin kurulması, suçlu takip sisteminin oluşturulması, istismarcıların tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitiminin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün faydası ilkesinin etkili bir şekilde işlemesi hususlarına dikkat çekiliyor.

#CocuklaricinMaviKurdeleTak

UCİM yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı, “Mavi Kurdele kampanyası ile tüm Türkiye’de ‘çocuklar için mücadele et’ mesajını yaymayı amaçlıyoruz. Çocuk istismarına karşı farkındalığın artması ve istismarla mücadelenin hız kazanması için Mavi Kurdele Farkındalık Haftası’nda kampanyamıza toplum her kesiminin desteklerini bekliyoruz. Sosyal medyadan da destek olabileceğiniz kampanyamıza sol bileğinize taktığınız mavi kurdelelerinizle çektiğiniz fotoğrafınızı #CocuklaricinMaviKurdeleTak etiketiyle paylaşarak sesimizin daha çok duyulmasını sağlayabilirsiniz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST