ÇOMÜ ile Dardanel işbirliği protokolü imzaladı

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ ile Dardanel işbirliği protokolü imzaladı

ÇOMÜ ile Dardanel işbirliği protokolü imzaladı

ÇOMÜ Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü ve Sanayi Bakanlığı Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği Çanakkale Sorumlusu Doç. Dr. Özgür Özay tarafından koordine edilen ve ÇOMÜ ile Dardanel firması arasında bir süredir devam eden Üniversite – Sanayi İşbirliği çalışmaları sonucunda ÇOMÜ ile Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. arasında Üniversite-Sanayi işbirliği çerçeve protokolü imzalandı.

İmza töreni, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. COO’su Barış Harbi arasında gerçekleştirildi. Törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek, KÜSİ Çanakkale Sorumlusu Doç. Dr. Özgür Özay, Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Rainner Ong Montojo ve Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Nesrin Yumak da hazır bulundu. İmza töreni ardından yapılan açıklamada; “İmzalanan çerçeve protokol ile ÇOMÜ ve Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. arasında ortak proje, ar-ge çalışmaları, staj hareketleri, sektöre yönelik lisansüstü programlarının açılması ve ortak kongre sempozyum vb. konularında işbirliği çalışmaları yürütülmesinin temelleri atılmış oldu. ÇOMÜ imzalanan bu çerçeve protokol ile çerçevesi belirlenmiş konularda işbirliği faaliyetlerinin arttırılması ile protokol amacına ulaşmış olacaktır. Bu konuda Proje Koordinasyon Merkezi ile iletişime geçilmesi, işbirliği faaliyetlerinin arttırılması ve çeşitlendirilmesine katkı sağlayacaktır” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST