Derya Can ve ekibini şok eden ölüm

KALEM Farkıyla...

Derya Can ve ekibini şok eden ölüm

Derya Can ve ekibini şok eden ölüm

Dünya Serbet Dalış Rekortmeni Derya Can, antrenman için bulunduğu Salda Gölü’nde bir kişinin ölümüne tanık oldu. Uzun süre kendine gelemedi.

Çanakkaleli su altı sporcusu Derya Can, dalgıç ekibi ile birlikte antrenman için Salda Gölü’nü tercih etti. Çalışmalar sırasında Can ve ekibi büyük bir şok yaşadı. Edinilen bilgiye göre; Denizli’nin Çivril ilçesinde oturan Hasan İlhan (29), eşi ve 2 çocuğuyla Yeşilova’daki Salda Gölü kenarındaki halk plajına geldi. Balon simitle göle açılan Hasan İlhan yüzme bilmediği için şişme simit üzerinden düşerek gölde çırpınmaya başladı. Bir süre sonra Hasan İlhan’ın çırpındığını gören eşi bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Bu sırada Yeşilova Kaymakamlığınca Salda Gölü Kayadibi mevkisinde dalış yapan Derya Can’ın ekibinden yardım istendi. Ancak olaya yardımcı olan Derya Can’ın ekibi, İlhan’ın cansız bedenini sudan çıkarabildi. Olayın şokunu uzun süre atlatamayan ekip, antrenmanlara kısa süre ara verdiler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST