”Dünyaya bir kez daha gösterdik”

KALEM Farkıyla...

”Dünyaya bir kez daha gösterdik”

”Dünyaya bir kez daha gösterdik”

Çanakkale Savaşları sonrası son düşman askerinin Gelibolu Yarımadasını terk edişinin 103. Yıldönümü dolayısıyla Seddülbahir köyünde tören düzenlendi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı bünyesinde düzenlenen törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı ve Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer, kuvvet komutanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve Avcılar’dan gelen muharip gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tarihi Alan Başkanı Uzmanı Hüseyin Taştan’ın günün anlam ve önemine yönelik konuşmasının ardından Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Vali Orhan Tavlı konuşma yaptı. Bugünün birlik ve beraberlik duygusuyla bir araya geldiğimiz yerde olduğumuzu kaydeden Vali Tavlı, Geçilemeyen Çanakkale’nin bir sır değil bir güç olduğunu belirtti. Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir ise bugünün haklı gurur günümüz olduğunu vurgulayarak “103-104 yıl önce Çanakkale’nin geçilmez olduğunu dünyaya bir kez daha gösterdik” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST