Emine Bulut davasına katıldılar

KALEM Farkıyla...

Emine Bulut davasına katıldılar

Emine Bulut davasına katıldılar

Çanakkale Barosu, Türkiye’yi derinden etkileyen Emine Bulut’un davasına katıldı.
Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “canavarca hisle tasarlayarak öldürme” suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan olayın faili tutuklu sanık Fedai V. (43) ile maktul Emine Bulut’un kızı, ailesi ve çok sayıda avukatı katıldı. Kırıkkale 1.Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan davanın ilk duruşmasına, Çanakkale Barosu’ndan da Av.Hande Keskin Toprak, Av.Pelin Turhan Erkan, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av.Ezgi Deniz Çalışal, Komisyon üyesi Av.Özper Çetin ve Gökçe Dönmez gibi isimler katılım gösterdi. Duruşma hakkında ilk bilgileri veren baro üyeleri; “Emine Bulut cinayeti davası için Çanakkale Barosu Yönetim Kurulu üyesi meslektaşlarımız, Av.Hande Keskin Toprak, Av.Pelin Turhan Erkan, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av.Ezgi Deniz Çalışal, Komisyon üyesi Av.Özper Çetin ve Gökçe Dönmez, Kırıkkale 1.Ağır Ceza Mahkemesinde ki duruşmadalar, duruşma salonunun darlığından sıkıntılar yaşanıyor, koridor dolu, Mahkeme Başkanının mikrofonu dahi yok, çok mu zor bu duruşmaları geniş salonlarda yapmak, çok mu zor eziyet etmeden yapmak, aynısını Çorlu da yaşadık” dedi.

SUSMA HAKKINI KULLANDI
Öte yandan duruşmada sanık Fedai Varan, tutuklu bulunduğu Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nden, duruşma salonuna 09.00’da getirildi. Sanık Fedai Varan susma hakkını kullanmak istediğini söyleyerek savunma yapmadı. Mahkeme Başkanının iddianameyi okuması ardından yine susma hakkını kullanmak isteyen sanık, 19 Ağustos’ta konuyla ilgili ifade verdiğini belirtti. Bunun üzerine Fedai Varan’ın bu ifadesi okundu. İfadede Fedai Varan’ın, Emine Bulut’u öldürdükten sonra babası Ahmet Bulut’u aradığı ve “Çocuğumu aldınız, ben de sizden kızınızı aldım” dediği belirtildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST