“Festivali Halk Bahçesi’nde yapalım”

KALEM Farkıyla...

“Festivali Halk Bahçesi’nde yapalım”

“Festivali Halk Bahçesi’nde yapalım”

ÇTSO’nun Temmuz ayı toplantısında konuşan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu Troia Festivalinin iptalini değerlendirdi. Semizoğlu, “Küçüklüğümde panayıra girmek için para verirdik. Ufak tefek şeyler olurdu içinde. Bence biz özümüze dönmeliyiz. Ulusal bir star getirmek mi gerek? Sahne kurulumuna 250-300 bin lira harcanıyorsa o festival sürdürülemez. Festivali Halk Bahçesi’nde yapalım” dedi.

ÇTSO Temmuz ayı toplantısı dün yapıldı. Toplantıya iptal olan Troia Festivali ile ilgili konuşmalar damga vurdu. ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, “Troya Festivali iptali ile ilgili de konuşan tüm basın belediyemiz bir turizmci olarak üzüntü duyduk. 2018 yılı için çok emek harcadı. Bu emeklerin meyvesini tam vermeye başlarken bu tarz tanıtım amaçlı yapılan etkinliklerin iptal edilmesi son derece üzücü. Olumsuz olarak etkileniyoruz hepimiz. Hem kamu hem STK’lar olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Belki sadece belediye üstlenmemeli bu işi. Amacımız daha iyi tanıtmaksa ekonomik sıkıntılar dolayısıyla iptal etmek yerine çözüm odaklı bir şeyler yapılabilir. STK’lar olarak hep beraber yapabiliriz diye düşünüyoruz. Bu yıl yapılmasa bile ama bizde oda olarak projenin içinde olabiliriz. Sadece belediyenin değil Çanakkale’nin projesi olur diye düşünüyorum” dedi.

O FESTİVAL SÜRDÜRÜLEMEZ
Ardından kürsüye çıkan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu Troia Festivalinin çocukluğundan beri devam ettiğini belirterek, “Festival niye iptal edildi? Ticaret sanayi odasının bir bütçesi var. Daha önceki yıllar örnek alınarak bildirilmiş. Çanakkale Belediyesi 2019 yılı için bütçe ayırmış mıdır? 1.5 milyonluk bir festival bütçesi zaten olmaz. Daha mütevazı bir bütçe ayrılmalı. Biz belediyemize yardımcı oluruz. İlla ulusal bir star getirmek mi gerek? Sahne kurulumuna 250-300 bin lira harcanıyorsa o festival sürdürülemez. Halk Bahçesi’nde yapalım. Özümüze dönelim ve israftan uzaklaşalım” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST