“Geçen bunca senede değişen bir şey yok”

KALEM Farkıyla...

“Geçen bunca senede değişen bir şey yok”

“Geçen bunca senede değişen bir şey yok”

Türk fotoğraf sanatçısı Niko Guido, Kazdağları için yıllar önce çektiği bir fotoğrafın halen anlamını yitirmediğini açıkladı. 2007 yılında büyük ilgi gören “Golden dead bodies” adlı çalışma yeniden paylaşım rekoru kırdı.

Türk fotoğraf sanatçısı Niko Guido, “Golden dead bodies” adlı fotoğrafını yeniden hatırlatan bir paylaşım yaptı. 2007 yılında çekilen fotoğrafın 2019 yılında da geçerliliğini aynı şekilde koruduğunu söyleyen Guido; “Ölü Altın Bedenler. Altın madenleri öldürür. Kaz Dağları’ndan pis ellerinizi çekin! Bu fotoğraf, altın madenlerini protesto etmek için, 2007 yılında Kaz Dağları’nda çekilmiştir. Geçen bunca senede değişen bir şey yok. Doğa katliamına devam. Yine de umutsuzluk yok, mücadeleye devam” dedi. Binlerce kişi ünlü fotoğraf sanatçısının paylaşımını beğeni yağmuruna tuttu. O zamanlar büyük dikkat çeken fotoğrafın, yeniden gündeme gelmesiyle birlikte aynı şekilde dikkat çekmesi bekleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST