Gelibolu hamsisine rağbet

KALEM Farkıyla...

Gelibolu hamsisine rağbet

Gelibolu hamsisine rağbet

Hamsiler gelir gelmez tükendi, vatandaş kilosu 10 TL’den satılan sardalyayı tercih ediyor.

Avlanma yasağı kalktı, balıkta bolluk başladı. Fakat Karadeniz hamsisi sezon daha başlamadan bitti. Tezgâhlarda kilosu 30 TL’den satılan Karadeniz hamsisi cep yakıyor. Bu nedenle vatandaşlar sezonu bitmeden Gelibolu hamsisine yani sardalyaya yöneldi. Kilosu 10 TL’den satılan sardalya da balıkçıların umudu oldu. Hamsinin fiyatının daha da artabileceğini belirten balıkçılar; “Geçtiğimiz yıl palamut bolluğu vardı, bu yıl yok. Hamsi bu yıl denizin dibinde sanırım. Alternatif olarak sardalya satıyoruz. Vatandaşın ilgisi büyük. Böyle giderse hamsinin fiyatı artabilir” dediler.

Öte yandan tezgâhlarda; palamut 30 TL, hamsi 30 TL, çipura ve levrek kilosu 30 liradan, ithal somunun kilosu 70 liradan, istavritin kilosu 20 liradan, ithal uskumru ise tanesi 10 liradan satılıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST