Genç hemşireler mezun oldu

KALEM Farkıyla...

Genç hemşireler mezun oldu

Genç hemşireler mezun oldu

Çanakkale’nin tek özel sağlık meslek lisesi olan “Özel Sabire Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” son sınıf öğrencileri 4 yıldır verdikleri emeklerinin karşılığını alarak mezun oldular. Okul bahçesinde yapılan mezuniyet töreni Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve öğrencilerin velileri katılırken mezun olan öğrencilerin sevinç ve heyecanları yüzlerinden okunuyordu. Mezuniyet töreninin açılış konuşmalarını yapan okul müdürü Mustafa Demirtaş ve okul kurucusu Sabire Polat öğrencilerden ayrıldıkları için üzüldükleri ama onlara bir meslek kazandırdıkları için mutlu olduklarını söylediler. Konuşmaların sonra okullarını dereceye girerek bitiren öğrencilere plaketleri verildi. Ardından hemşire yardımcısı olarak mezun olan 33 öğrenci ardından diplomalarını aldı. En heyecanlı bölüm ise keplerin geri sayım ile havaya atılmasıydı. Diploma töreni öğretmen ve öğrencilerin davul zurna ile eğlenmeleri ile son buldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST