Genç şair otostopla Türkiye’yi geziyor

KALEM Farkıyla...

Genç şair otostopla Türkiye’yi geziyor

Yazdığı şiirleri okuyarak Türkiye turuna çıkan 18 yaşındaki genç gezgin Erkan Beceral’ın son durağı Çanakkale oldu. Birkaç il gezen genç şair, yolda edindiği deneyimleri de yanında taşıdığı deftere aktarıp şiirleştiriyor.

Cebinde 30 lira parayla 15 Haziran’da Antalya’dan yola çıkan 18 yaşındaki Erkan Beceral, otostop ile birkaç il gezdikten sonra Çanakkale’ye geldi. Sırt çantasında kitaplarının yanı sıra çadır, terlik ve birkaç parça kıyafeti bulunduğunu belirten Beceral, ördüğü bileklikleri 10 TL’ye sattığını ve 1 TL karşılığında da şiir okuduğunu söyledi. Genç şair bugüne kadar 35 şiir yazdığını ve yazdığı şiirleri yaşadığı olaylara hitaben yazdığını belirtti. Ruh halinin bu aralar tuhaf olduğunu belirten gezgin şair, dünyaya farklı baktığını söyledi. Lise’yi 1’inci sınıfta bıraktığını belirten Beceral, okul okumayı değil kitap okumayı sevdiğini dile getirdi. “Kalabalığın altındayım” adlı şiirini okuyan Beceral; “Kalabalığın altında yazıyorum bu şiiri. Kalabalığın altında da eziliyorum kum taneleri gibi. Saatlerce insanları izliyorum; etraf pek bir kalabalık. Çok garip, fark edilmediğim kalabalığın altında yazıyorum bu şiiri. Kalabalığın altında yalnızım. Geçen binlerce insandan biri bile olamadım. İnsan olmaya çalışmadım hiçbir zaman, insan kalmaya çalıştım. O yüzdendir ki kalabalığın altındaki yalnızlığım” dedi. Geçtiğimiz gün yaşadığı bir olayla ilgili yazdığı şu şiiri de okuyan genç şair; “Bakmalara doyamadığım bir denizkızı, gördüm lokantanın birinde. Anlamsızca baktım gözlerine ve o bir kere baktı gözlerime. Denizin gözlerine bakabildim sadece. İçinde yaşamaya kalksaydım boğulurdum pare pare” dedi. Genç şair, yazdığı şiirleri ileride kitaplaştırmak istediğini dile getirdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST