Gerçek kahramanlar maske takar…(VİDEO)

KALEM Farkıyla...

Gerçek kahramanlar maske takar…(VİDEO)

Gerçek kahramanlar maske takar…(VİDEO)

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV)’nın, “Maskeni tak farkındalık yarat” kampanyasına Çanakkale’den destek verdik. Maskeleri taktık, ‘’Gerçek kahramanlar maske takar’’ dedik.

Avukatlardan maskeli destek
Lösemili Çocuklar Haftası’nda Adana Barosu’nun çağrısına cevap veren Çanakkale Barosu’na üye avukatlar ilk olarak maskelerini takarak objektiflere poz verdi. Farkındalık yaratmayı hedefleyen avukatlar; ‘’Biz de maskelerimizi takıp çocuklarımıza umut aşılamaya çalıştık. Farkındalık yaratmak için zincirin bizden sonraki halkası olmaya var mısınız Tekirdağ Barosu ?’’ diyerek ayrı bir çağrıda bulundu.

“Farkındayız yanınızdayız”

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında Lösemili çocukları yalnız bırakmayarak LÖSEV’in başlattığı “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” projesine destek gösterdi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde yapılan açıklamada;’’ Bu maskeleri takan çocuklarımıza acıyarak, üzülerek değil onların birer kahraman olduğunu düşünerek bakıyoruz. Lösemili çocuklarımızın bu maskeleri etraftan mikrop kapmamak için taktığının ve savunma sistemlerinin çok daha hassas olduğunun farkındayız. Unutmayın, Lösemi tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Göstereceğimiz destek ve hassasiyete bir gün bizim de ihtiyacımız olabilir. Lösemi Değil İyilik Bulaşıcıdır!’’ denildi.

Öğrencilerden de destek geldi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri de, LÖSEV’in başlattığı kampanyaya bir video çekerek destek verdi. Maskesini takan öğrenciler, ‘’Lösemi değil sevgi bulaşıcıdır’’ açıklamasında bulundu.

Kermesle destek verdiler

Son olarak Çanakkale Bahçeşehir Koleji, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında kermes düzenledi. LÖSEV kermesine ise yoğun ilgi oldu. Destekten dolayı memnun olduğunu ifade eden Çanakkale Bahçeşehir Koleji, ‘’LÖSEV yararına kermes düzenledik. Destek veren herkese teşekkür ederiz’’ açıklamasında bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST