Gider: ”Bunun için oy vereceksiniz vermeyin”

KALEM Farkıyla...

Gider: ”Bunun için oy vereceksiniz vermeyin”

Gider: ”Bunun için oy vereceksiniz vermeyin”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Meclisi Mart ayı toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider de katıldı. Toplantıda Başkan Gökhan’ın seçim sloganını eleştiren Gider; “Kim seçilirse seçilsin bana oy verdiniz diye kimse cennete girmeyecek. Kimse özgür de olmayacak. Ayhan Çanakkale seninle özgür olacak demeyeceğim kimsenin haddi değildir. Çanakkale Belediye Başkanı unvanı ile yapamam. Bana bunun için oy vereceksiniz vermeyin” dedi.

ÇTSO Mart Ayı Meclis Toplantısı, ÇTSO Kongre Salonu’nda yapıldı. Dün yapılan toplantıya ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, ÇTSO yönetimi ve üyeler katıldı. Açılış konuşmasını yapan ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, “18 gün kaldı seçimlere ülkenin dört bir yanında kıyasıya bir yarış var. Bugüne kadar görülmemiş bir düzeyde projelerle yarışıyorlar. Bugün meclisimizde Cumhur İttifakının adayı Ayhan Gider var. İddialı projeleri ile gündemde. İstanbul uçuşlarının yeniden başlamasında verdiğiniz destekler için teşekkür ediyoruz. Bütün bir coğrafyanın bir milletin kaderini değiştiren 18 Mart zaferini gelecek hafta kutlayacağız. Çanakkale zaferi ülkenin mayasıdır. Bu topraklar için ne yapsak az ne söylesek eksik kalır. Mahalli idaresi seçimlerinin potansiyeli ile Çanakkale en parlak şehirler içerisinde olacaktır. 31 Martta secimden kim çıkarsa cıksın kazanan Çanakkale olsun” dedi. Devamla kürsüye çıkan ÇTSO Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, geçmiş ay odada yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

“Çanakkale stratejik bir yer”

Ardından kürsüye AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider çıktı. Gider yapığı konuşmada seçime değinerek; “Kim seçilirse seçilsin bana oy verdiniz diye kimse cennete girmeyecek. Kimse özgür de olmayacak. Ayhan Çanakkale seninle özgür olacak demeyeceğim kimsenin haddi değildir. Çanakkale Belediye Başkanı unvanı ile yapamam. Bana bunun için oy vereceksiniz vermeyin. Çok farklı sivil toplum örgütlerinde birçok toplantılar yaptık. Ana eksen turizm ve öğrenci şehri. Çevrede, bu kadar güzel yerde sanayi olmasın diyoruz. Böyle bir istihdam boşluğu mu var? Böyle bir şey yok. Bu yol bizim tercihimiz değil. Çanakkale turizm şehri. Üniversitenin bölümlerini geliştirmek zorundayız. Daha tercih edilebilir bölümlere çevirmek zorundayız. Çanakkale stratejik bir yer” dedi.

“Çözüm odaklı bir bakış açısıyla yönetmek istiyoruz”

Gider konuşmasının devamında; “Bir işi uzun zaman yaptığınızda kafanızda onun cevabi duruyor. Yanlış cevap olsa da kalıyor. Personel sizi çözmüş oluyor. Bu başkan neye kızar? Ben biliyorum diyor. Kızdığı zaman nasıl yumuşar ben biliyorum diyor ve sizi istediğiniz gibi yönlendirebiliyor. Bu sıkıntıları gördüğümüz için Çanakkale’yi yeni ve çözüm odaklı bir bakış açısıyla yönetmek istiyoruz” dedi.

“Otopark yapılmamış”

Gider konuşmasının bitiminde şunları söyledi: “Henüz gündemde diye örneği veriyorum, Türk Hava Yollarına sefer içi  85 yazı yazın buradan İstanbul’a sefer koyduramazsınız. Networkunuzu kullanırsınız. Bastırırsınız gerisi turizmcilere kalır. Anket çalışmalarında otopark ve trafik problemi ön plana çıktı. Bunun özelliği nedir? Gelir ve eğitim seviyesi ne olursa olsun herkesi ilgilendiren bir durum. Secime girerken ne yapmak lazım? Ben mevcut belediyeden daha fazla otopark yapmak lazım dedim. Dedik ki son 5 yılda kaç otopark yapılmış çıkarın dedik yapılmamış. 15 yıla bakın dedik yapılmamış. Ne ile yarışacağız?” dedi. Toplantı, soru-cevap bölümü ile devam etti.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST