Gider; ”Gökhan’ın aldığı oylar anasının ak sütü gibi helaldir”

KALEM Farkıyla...

Gider; ”Gökhan’ın aldığı oylar anasının ak sütü gibi helaldir”

Çanakkale AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider 31 Mart Mahalli ve İdari Genel seçimleri sonrası basın mensupları ile buluştu. Çanakkale’de oldukça seviyeli bir seçim süreci geçirdiklerini belirten Gider, Başkan Ülgür Gökhan’ın aldığı oyların da anasının ak sütü gibi helal olduğunu söyledi.

Çanakkale AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider yerel seçimler sonrası basın mensupları ile bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen kahvaltıda konuşan Gider seçim çalışmalarına başlangıcı gazeteciler ile yaptığını sonlandırmayı da yine gazeteciler ile yapmak istediği için böyle bir toplantı düzenlediğini belirtti. Burada açıklamalarda bulunan Ayhan Gider, seçim çalışmaları bittikten sonra da yine aynı sokaklarda olacağını belirterek, “Hayat devam ediyor” dedi.

ÇANAKKALE’YE YAKIŞAN BİR SEÇİM OLDU

Çanakkale merkezinde gerginlik yaşanmadan seviyeli bir seçim olduğunu kaydeden Gider, “Çanakkale’ye bu anlamda yakışan bir seçim oldu. Aldığımız sonucu millet iradesi olarak değerlendiriyorum. Millet iradesine uymak zorundadır. Sandıklar açılıp oylar sayıldığında Başkan Gökhan’ı tebrik ettim. Oturduğu koltuk anasının ak sütü gibi helaldir. Bu bir yarıştı. Millet projeye oy verecek diye bir şey yok. İster objektif ister subjektif değerlendirir. Bu seçimde siyaset dışı güçlerin tavrının değerlendirmesini 3–5 ay sonra yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

BUGÜN SİYASET OLARAK SON KONUŞMAM

Hizmet etmek için mevkii ve makama ihtiyacın olmadığının altını çizen Gider, “Bu yarışta karşımızda kini düşman olarak değil parti olarak görmeliyiz. Bugün benim siyaset olarak son konuşmam. Eğer bir başarısızlık varsa yalnızca örgüt değil aday da değerlendirilmeli. Yapabileceğim bir şey olursa elimden geleni yaparım. Günlük siyasetin içinde siyasi olmam rol çalmam. Kişisel olarak yapacağım varsa yaparım. Benim tarzım budur. Ben kalabalıklarla gezmeyi sevmem. Yalnız gezerim. Kampanyamızı gazetecilerle başladık sizinle bitirelim dedik. Bunun için bugün buradayız” dedi

BİR SONRAKİ DÖNEM İÇİN GÖREV VERİLMEMELİ

Bir sonraki dönem için kendisine görev verilmemesi gerektiğini belirten Gider, “Ben 50 yaşındayım. 5 sene sonra 55. Ülgür Bey 70 olduğu için bana genç dediler. Çanakkale 5 sene içinde genç siyasetçi üretecektir. Ben Çanakkaleliyim niye Ankara’da görev yapmayı düşünmüyorum.Çanakkale güzel burada yaşamak istiyorum” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST