Gökçeada Belediye Başkanı tutuklandı

Galeri

KALEM Farkıyla...

Gökçeada Belediye Başkanı tutuklandı

Gökçeada Belediye Başkanı tutuklandı

Çanakkale’nin Gökçeada Belediyesi’ne ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddiasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Belediye Başkanı Ünal Çetin ile belediye çalışanı 4 kişi, sabah erken saatlerde adliyeye sevk edilmişti.

Bu akşam Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Belediye İmar Müdürü Seval Duran ve Gökçeada İyi Parti İlçe Eski Başkanı Hasan Erdem sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Tutuklama kararının ardından İçişleri Bakanlığı bir açıklama yayımlayarak Çetin’in geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Çetin’in yanı sıra tutuklanan İmar Müdürü Seval Duran da kaymakamlıkça görevinden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı, tutuklanan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında, “Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin hakkında “Rüşvet Almak Suçundan” Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma nedeniyle Çanakkale 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 2023/29 nolu sorgu kararıyla 03.02.2023 tarihinde Tutuklama kararı verildiği, Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın derdest olması nedeniyle adı geçen Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddelerine istinaden Bakanlığımızın 03.02.2023 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Ayrıca yürütülen soruşturma kapsamında Gökçeada Belediyesinde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan ve tutuklanan Mimar S.D’de Gökçeada Kaymakamlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır” dedi.

Öte yandan dün sabah saatlerinden bu yana ifadesi ve yargılaması yapılanlardan rüşvete aracılık ettiği iddia edilen Hasan Erdem tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcıları Rıdvan Uz ve yerel yönetimlerden sorumlu Metin Ergun adliyede tutuklanmadan önce Ünal Çetin’e destek olmak için yanında durdu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST