Gözlerine inanamadı

KALEM Farkıyla...

Gözlerine inanamadı

Çanakkale’nin rekortmen dalgıcı Müjdat Turan geçtiğimiz hafta dev vatoz ile karşılaşınca gözlerine inanamadı.

Çanakkale’de büyük balıkları avlaması ile tanınan rekortmen dalgıç Müjdat Turan geçtiğimiz haftaki dalışında gözlerine inanamadığı bir görüntü ile karşılaştı. Turan’ın karşısında 3 metre ve yaklaşık 100 kilogram ağırlığında bir vatoz duruyordu. Oldukça tehlikeli olan vatozu korkarak çeken Turan bu görüntülerini kendi sayfasında yayınladı.

Rekortmen dalgıç vatozu gördüğü andaki duygularını şöyle ifade etti, “Yıllardır denizlerdeyim. Bu kadar büyük bir dev vatoz ilk defa görüyorum .Tahminim 100 kilo civarıydı. Bu yaratık sanki dinazorlar çağından kalmış gibiydi korku ve heyecanı bir arada yaşadım.Bir an bu dev yaratığın videosunu çekerken timsah avcısı Steve Lrwin aklıma geldi ve korkum bir kat daha arttı. Avusturalyalı ünlü belgeselci diğer adıyla timsah avcısı Steve lrwin son kez kamera karşısına geçtiğinden habersiz, büyük mercan kayalıklarında su altı belgeseli çekiyordu. Bir vatozu görüntülerken Vatozun saldırısı sonrası hayatını 44 yaşında kaybetmişti” Müjdat Turan’ın bu videosu kısa sürede binlerce kişi tarafından izlendi.

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST