Havadan denetimde cezalar kesildi

KALEM Farkıyla...

Havadan denetimde cezalar kesildi

Havadan denetimde cezalar kesildi

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, havadan helikopterle trafik denetimlerini sürdürüyor.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca altıncısı denetimler, Eceabat İlçesi Kilitbahir yol kontrol noktası, Gelibolu İlçesi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yol kontrol noktası ile Lapseki İlçesi Umurbey İl yolu yol kontrol noktalarında yapıldı. Faaliyette eş zamanlı olarak Jandarma Trafik Timleri, Polis Trafik Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri görevlendirildi. Yapılan denetim sonucunda 7 araç sürücüsü hakkında 1.137,00 TL idari para cezası uygulandı. Denetimler ile ilgili yapılan bilgilendirmede ise; “Algılanan yakalanma riski duygusunun, sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, havadan trafik denetimi için görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteri ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme” konularında havadan denetim yapılmıştır. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için mola vermenin önemi anlatılmış ve sürücüler Ramazan Bayramı tatili dönüşünde trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST