Hayat hikayesi yürekleri dağladı

KALEM Farkıyla...

Hayat hikayesi yürekleri dağladı

Hayat hikayesi yürekleri dağladı

Çan’da geçtiğimiz gün yaşanan facia sonrasında, 29 yaşında bir genç olan Ferdi Mutlu hayatını kaybetti. Geri gözü yaşlı ailesi ve arkadaşları kaldı. İş arkadaşları Mutlu’nun ailesinin maddi ve manevi anlamda desteklenmesi gerektiğini belirterek; “Bu çocuk kanser olan annesine bakıyor ve kız kardeşini okutuyordu. Zor bir hayat yaşayan bu gencin ailesine devlet büyükleri yardımcı olmalıdır. Bu olayın peşi bırakılmamalıdır” diyerek yetkililere çağrıda bulundular.

KAZA MI, İHMAL Mİ?
İddialara göre 18 Mart Çan Termik Santrali’ne ait kazan binasında bakım onarım çalışmaları sırasında basınçlı su hattında patlama meydana geldi. Hattan fışkıran basınçlı suyun isabet ettiği 29 yaşındaki genç Ferdi Mutlu, olay yerinde hayatını kaybetti. 21 yaşındaki iş arkadaşı Onur Terzi ağır yaralandı. Diğer bir iddiaya göre, patlamanın meydana geldiği alanda üç gün önce boruların değiştirildiği ve tadilat sırasında burada bir hata oluşmuş olabileceği öne sürüldü.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA “SEBEBİ BİLİNMİYOR”
Olayın ardından hemen açıklama yapan Çanakkale Valiliği ise, bir iş kazasının meydana geldiğini belirterek; “ 05.11.2018 tarihinde saat 17.35 sıralarında ilimiz 18 Mart Çan termik santrali kazan dairesi basınçlı su hattının henüz bilinmeyen bir sebeple kopması sonucu bir iş kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen iş kazasında aynı işyerinde çalışan bir işçimiz hayatını kaybetmiş, bir işçimiz de yaralı olarak Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Olayla ilgili olarak Çan Cumhuriyet Savcılığınca adli işlemlere başlanılmıştır. Hayatını kaybeden işçimize Allahtan Rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı işçimize acil şifalar diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

FİLM GİBİ BİR HAYAT
18 Mart Çan Termik Santralinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Ferdi Mutlu’nun zor bir hayat yaşadığını söyleyen iş arkadaşları ise sorumluların bir an önce bulunmasını istiyor. Ailesinde yaşanan sorunlar nedeniyle, ailesinin geçimini Mutlu’nun sağladığını söyleyen ismini vermek istemeyen iş arkadaşları; “Onun yerinde bizlerde olabilirdik. Hayatı çok zordu. Annesi kanser, meme kanserine yakalanmıştı. Tedavi masraflarını tek başına karşılıyordu. Kız kardeşini o okutuyordu. Babası ile problemleri vardı. Bu çocuk kanser olan annesine bakıyor ve kız kardeşini okutuyordu. Zor bir hayat yaşayan bu gencin ailesine devlet büyükleri yardımcı olmalıdır. Bu olayın peşi bırakılmamalıdır” diyerek yetkililere çağrıda bulundular.

BİRİ TOPRAĞA VERİLDİ, DİĞERİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
Ani ölümüyle ailesi ve sevenlerini üzüntüye boğan Ferdi Mutlu bugün Çan Çarşı Camiinde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi. Ağır yaralanan 21 yaşındaki iş arkadaşı Onur Terzi ise dün yapılan başarılı bir operasyon sonrasında hayata tutundu. Uyluk kemiği parçalanan ve yan tarafında doku kaybı olan Terzi’nin durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST