İklim değişikliği ve tarım güvenliği anlatıldı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

İklim değişikliği ve tarım güvenliği anlatıldı (videolu haber)

İklim değişikliği ve tarım güvenliği anlatıldı (videolu haber)

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Türkeş, Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odasında; iklim değişikliği, kuraklık, tarım ve gıda güvenliğiyle alakalı bir sunum gerçekleştirdi.
Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası, ziraat mühendisliği eğitimin 176’ncı yılı dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzeliyor. Bu kapsamda, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Türkeş bir sunum gerçekleştirdi. Sunuma Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hicri Nalbant, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ve pek çok katılımcı katılım gösterdi.

Sunumunun içeriğini açıklayan Prof. Dr. Murat Türkeş açıklamasında, “Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesiyim. Ziraat Mühendislerinin eğitimiyle ilgili bir hafta var. Ziraat Mühendisliği eğitimi 176’ncı yılında. Ben bugünün bir parçasında dünyada ve Türkiye’de iklim değişikliği, kuraklık, tarım ve gıda güvenliği konusunda bir sunum yapacağım. Ağırlıklı olarak dünyadan başlayarak önce biraz iklim değişikliğini anlatacağım. Türkiye’nin iklim değişikliği, kuraklıktan etkilenebilirliğini modellere göre özetleyeceğim. Son olarak esasında, gıda güvenliği açısında Türkiye’de tarım, gıda güvenliği ve iklim değişikliği bağlantısını kuracağım.” İfadelerine yer verdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST