İl Genel Meclisi’nde altın madeni konuşuldu

KALEM Farkıyla...

İl Genel Meclisi’nde altın madeni konuşuldu

İl Genel Meclisi’nde altın madeni konuşuldu

İl Genel Meclisi’nin Ağustos toplantılarının ilk birleşimi geçtiğimiz gün saat 17.00’de yapıldı. Gerçekleşen toplantının gündem dışı konuşmalarının ana konusu Kirazlı’daki altın madeni çalışmaları oldu.

Çanakkale İl Genel Meclisi Ağustos ayının birinci toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarının ardından gündem maddeleri tartışılarak, bazı maddeler üst komisyona sevk edilirken bazı maddeler oylanarak kabul edildi.Gündem dışı konuşmalarda ise, Kirazlı’da yürütülen metalik madencilik faaliyetleri ve bölgede bir haftadır devam eden Su ve Vicdan Nöbeti meclis üyeleri tarafından değerlendirildi. CHP, AK Parti ve MHP grup başkanvekilleri bölgede yürütülen madencilik faaliyetleri ve kesilen ağaçlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular. CHP grubu adına konuşan Güneş Pehlivan, Kanadalı şirketin Türkiye’de altın madeni arama çalışmaları yürüttüğünü, Kanada’da ise bu tür çalışmaların yapılmasına izin verilmediğini, Kazdağları ve çevre konusunda bütün meclis üyelerini duyarlı olmaya davet etti. Ak Parti grubu adına yapılan konuşmalarda ise çıkacak olan altının, Türkiye’ye kalan kısmının, ekonomik bir gelir olacağını ve cari açığı destek olacağı belirtildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST