“İnsanlar faturaları ödeyemiyorsa, sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“İnsanlar faturaları ödeyemiyorsa, sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir” (videolu haber)

“İnsanlar faturaları ödeyemiyorsa, sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir” (videolu haber)

CHP Çanakkale Gençlik Kolları İskele Meydanında Zam Duvarı oluşturdu. Zam Duvarı etkinliğinde açıklamalarda bulunan CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, vatandaşların elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyememesinin sorumlusunun ülkeyi yönetenler olduğunu söyledi.

CHP Çanakkale Gençlik Kolları İskele Meydanında Zam Duvarı oluşturdu. Vatandaşların kendilerine gelen zamları yazdığı Zam Duvarı etkinliğine CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek, Özgür Ceylan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural ve pek çok kişi katıldı.

Zam Duvarı etkinliğinde açıklamalarda bulunan CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Vatandaşın en öncelikli, en temel sorunu ekonomi. İşsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı. Ondan sonra adalet geliyor, eğitim geliyor ama birinci sırada ekonomi. Aklıma Adalet ve Kalkınma Partisinin 2002 seçim beyannamesi geldi.

Orada aynen şöyle yazıyordu: ‘Bu krizin sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir.’ Gerçekten bir ülkede kriz varsa bir ülkede işsizlik, yoksulluk büyüyorsa, milyonlarca aile açlık sınırının altında yaşıyorsa, çocuklar yatağa aç giriyorsa, bu elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemiyorsa insanlar bunun sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir; saray iktidarıdır. İşte bunun için, Türkiye bu tabloyu hak etmediği için ilk seçimde biz onları değiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST