Kadınlar ‘’Hastane taşınmasın’’ istiyor

KALEM Farkıyla...

Kadınlar  ‘’Hastane taşınmasın’’ istiyor

Kadınlar ‘’Hastane taşınmasın’’ istiyor

Çanakkale eski Devlet hastanesi binasının taşınmasını istemeyen kadınlar, hastane bahçesi önünde eylem gerçekleştirdiler.

Çanakkale eski Devlet Hastanesi binasının taşınmasını istemeyen kadınlar, dün hastane bahçesinde bir eylem gerçekleştirdiler. Ellerinde ‘’Hastanemizi geri istiyoruz, hastanemiz taşınmasın, şehir merkezi hastanesiz kalmasın’’ yazılı kağıtlar taşıyan kadınlar, yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını istediler. Özellikle 60 yaş üstü kişilerin, yeni hastane binasına gitmekte zorluk çektiklerini söyleyen kadınlar, “Hastanemizin kaldırılmasını istemiyoruz. Çünkü biz buradan daha kolay hizmet almaktayız. Şimdi hastanede pansuman bölümü bile yok. Neden ısrarla hastane taşınmak isteniyor anlamıyoruz. Otobüsle gitmek bizim için çok zor oluyor, taksi ücretleri ise 50, 60 TL’yi bulmakta. Gece hastalandığımızda hastaneye gitmek çok zor. Ve çoğunlukla geceleri hasta oluyoruz” dediler.
Öte yandan eylemci kadınlar, aralarında yürümekte zorluk çeken teyzelerinde yer aldığı eylemi her ayın 15’inde tekrarlayacağını belirttiler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST