‘’Kanada emperyalizmi dünyaya zarar veriyor’’

KALEM Farkıyla...

‘’Kanada emperyalizmi dünyaya zarar veriyor’’

‘’Kanada emperyalizmi dünyaya zarar veriyor’’

Çanakkale’de Kirazlı’da yaşanan altın arama madenciliği faaliyetlerine Kanada’dan ilk tepki geldi.
Kanada Komünist Partisi, Çanakkale’deki ‘’Su ve Vicdan Nöbeti’’ eylemine destek verdi. Çanakkale’de yapılan büyük buluşmaya kayıtsız kalamadıklarını ifade eden Kanada Komünist Partisi; “Binlerce insan, Kanadalı altın şirketi Alamos Gold tarafından yüz binlerce ağacın tahrip edilmesini protesto etmek için bir maden sahasına yürüdü. Kanada tekelleri ve Kanada emperyalizmi dünyaya zarar veriyor, insanlara ve toprağa zarar veriyor” açıklamasında bulundu. Bu tür endüstriyel ormansızlaşma, iklim değişikliğinin en kötü etkilerini artırmakta, toprak erozyonunu artırmakta ve toprağa ciddi şekilde zarar vermektedir. Takip edin altın madeni çalışmaları daha da kötü olacak. Ve hepsi Kanadalı bir maden şirketinin karnını beslemek için” açıklamasında bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST