Katil ağaç… Yine biri mi ölmeli?

KALEM Farkıyla...

Katil ağaç…  Yine biri mi ölmeli?

Katil ağaç… Yine biri mi ölmeli?

Çanakkale Halk Bahçesi’nde 2016 yılında bir kişinin ölümüne neden olan ağaç, yine ölüm saçıyor.

Dün kent merkezinde etkili olan aşırı yağışlı havaya dayanamayan ağaç, yine Halk Bahçesi girişinde bulunan kaldırıma düştü. Küçük dal parçaları yere düşerken, şans eseri etrafta kimse bulunmuyordu. Kısa süreli panik yaşatan olay sonrasında ise vatandaşlar 2016 yılında gerçekleşen olayı hatırlatarak duruma tepki gösterdiler. 76 yaşındaki Hasan Basri Türkay adlı vatandaşın başına büyük bir kütük parçası düşerek öldüğünü belirten vatandaşlar; “Bu bölgede bu şekilde yıllardır el sürülmeyen ağaçlar var. Bu ağaçların tescilli olduğu bu sebeple ellenemediği ifade ediliyor. İlgili yerlere yazı yazılarak gerekli izinler alınıp ağaçlar budanabilir. Bu ağaçların hemen hemen hepsi çok yüksek ve birçok kesiminden de zaman zaman yerlere parçalar düşüyor. Aynı felaketlerin yaşanmaması için Halk Bahçesi’nin içi ile etrafındaki ağaçların tamamının gözden geçirilerek budanması şart” dediler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST