Kazdağları’nda çocuk festivali

KALEM Farkıyla...

Kazdağları’nda çocuk festivali

Kazdağları’nda çocuk festivali

Çanakkale Halkevi’nin düzenlediği “Halkevleri Çocuk Festivali” Kazdağlarında başladı.
Çanakkale Halkevi, 15 Temmuz’da Çanakkale’nin Kepez Beldesinde gerçekleştirmeye başladığı Halkevleri Çocuk Buluşmaları’nı, Kazdağları’nda gerçekleştirilmeye başlanan Çocuk Festivali ile sonlandırıyor. Festivalin ilk günü Kazdağlarında gerçekleştirilmek istenen maden çalışmalarına karşı nöbet tutulan Kirazlı-Balaban mevkiinde gerçekleşti. Festivale, çocuklar ve aileleri Kepez’den kaldırılan araç ile geldi. Otobüsten inen çocuklar “Halkevleri Çocuk Festivali” pankartı taşıyarak ve “özgürlük sen nerdeysen orada” şarkısı ile nöbet alanına geldi. Nöbet alanında çocuklar alkışlarla karşılandı. Çocuklar nöbet alanındakilerin de yardımı ile uçurtmalar yaptı. Çocuklar kendi yaptıkları uçurtmaların havalanmasına mutlulukla ortak oldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST