“Kedi köyü değil yarı açık cezaevi”

KALEM Farkıyla...

“Kedi köyü değil yarı açık cezaevi”

“Kedi köyü değil yarı açık cezaevi”

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, kedi köyünün içler acısı olduğunu belirterek, “Çanakkale Belediyesi maalesef her alanda olduğu gibi can dostlarımızın barınması, tedavisi, rehabilitasyon ve beslenmesi konusunda da sınıfta kalmıştır. İşte Kedi Köyü Dedikleri yer aslında yarı açık cezaevi” dedi.

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeni ile Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı olan eşi Şerife Yıldız ve kentin hayvan severlerinden Aytül Özçelik ile beraber Kedi Evini ziyaret ettiler. Kedilerin Babası olarak bilinen Resul Bey ile konuşan Gültekin çifti ve Özçelik, kedilerin durumunun iyi olmadığını ifade ettiler. Resul Bey, Çanakkale Belediyesinden bakım konusunda bir destek alamıyoruz. Belediyenin dağıttı mamaların kalitesinin son derece düşük olması nedeniyle hayvanların yiyemiyor” dedi. Başkan Gültekin Yıldız ise yaptığı açıklamada, “Çanakkale Belediyesi maalesef her alanda olduğu gibi can dostlarımızın barınması, tedavisi, rehabilitasyon ve beslenmesi konusunda da sınıfta kalmıştır. İşte Kedi Köyü dedikleri yer aslında yarı açık cezaevi. Kedi köyünün içler acısı hali ortada. Hayvanlar Çanakkale’mizde gerçek hayvan severlerin yardımı ile hayatta kalıyor. Aslında Çanakkale Belediyesinin mevcut bütçesi ile kronikleşmiş bu sorunların çözümü mümkünken, içlerinde gerçekten hayvan sevgisinin olmaması, yaptıkları işlerin işte bu kedi köyü gibi hep göstermelik olması nedenleriyle sorunlar hep çözümsüz kalıyor. Buradan şunun sözünü vermek istiyoruz. 6 ay sonra yapılacak seçimlerde inşallah Çanakkale Belediyesini aldığımız zaman bu sorunların hiç birisi kalmayacak. Çanakkale’ye yakışan doğa ve kentleşme ile uyumlu, hayvanların barınması, bakımı, tedavisi ve rehabilitasyonu için bir barınak yapacağız. Kentimizi hem insanların hem hayvanların özgürce yaşayabileceği, hayvan dostu bir kente, belediyeye kavuşturacağız. Bunun yanında can dostlarımızı örneğin şehir dışına çıktığımızda bırakabileceğimiz, emanet edeceğimiz, bir evcil hayvan pansiyonumuz yok. Bunu da gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST