Kepçeci çeteci tutuklandı

KALEM Farkıyla...

Kepçeci çeteci tutuklandı

Kepçeci çeteci tutuklandı

Çanakkale’de Küçük Sanayi Sitesi içinde park halinde olan ve tamir bekleyen 5 aracı kepçe ile ezip, TIR’a yükleyerek çalmak isteyen 1 şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu.

Çanakkale’de Küçük Sanayii Sitesi Camii arka kısmında park halinde bulunan araçların kepçe ile ezilerek tıra yüklendiği bilgisinin alınması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırmalar neticesinde MK., SK., TG. isimli şahısların, uzun süredir sanayide tamir için bekleyen 8 aracı sahiplerinden habersiz hurda haline getirerek sattıkları ve gelir elde ettikleri anlaşıldı. Ezilerek hurda haline getirilmiş 1 adet fordtaunus, 1 adet Renault Traffic, 1 adet Toyota Avensis, 1 adet Renault Laguna, 1 adet plakası tespit edilemeyen Ambulans parçaları, 1 Adet Opel Corsa, 1 adet Hyundai Coupe, 1 adet Suzuki Kamyonet, 7 adet atıl vaziyette araç plakası, şasi numaraları ve plakaları tespit edilemeyen 1 adet Bedford Kamyon ve 1 Adet Mercedes araç parçaları muhafaza altına alınarak Yeddi Emin deposuna teslim edildi. 7 aracın sahipleri, şahısları tanımadıklarını ve araçlarını hurda haline getiren kişilerden şikayetçi olduklarını beyan ettiler.

ZARAR 300 bin TL
Öte yandan araç sahiplerinin talepleri doğrultusunda toplam zararın yaklaşık 250.000-300.000 TL civarında olduğu açıklandı. Yapılan detaylı araştırmalar doğrultusunda da şüphelilerin 24.05.2019 tarihinde 11 aracı aynı yöntemle ezmek suretiyle hurda haline getirerek sattıkları tespit edildi. Organize olarak birlikte hareket ettikleri tespit edilen MK. SK. ve TG isimli şahıslardan MK isimli şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sahipleri tespit edilemeyen araçların ise halen araştırılmasına devam ediliyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST