Kepez gaza boğuldu

KALEM Farkıyla...

Kepez gaza boğuldu

Kepez gaza boğuldu

Kepez Limanı’na yanaşan bir geminin geçtiğimiz gün yaptığı aktarma sırasında meydana gelen arıza sonucunda, Kepez’i yoğun bir amonyak kokusu kapladı. Kepez’de bulunan vatandaşlar, amonyak kokusunun yarattığı etkiden dolayı panik yaşadı…

Kepez Limanı’nda, tankerlere amonyak gazı yükleme işlemi sırasında yaşanan teknik arızadan dolayı gaz sızıntısı yaşandı. Geçtiğimiz gün öğle saatlerinde başladığı belirtilen sızıntı rüzgârın da etkisi ile geniş çevreye yayıldı. Birçok vatandaş ortaya çıkan kimyasal koku sebebiyle genizde şiddetli yanma ve baş dönmesi şikâyetleri ile Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Bazı vatandaşlar ise geceyi belde dışındaki evlerinde geçirmek zorunda kaldı. Liman işletmesinden edinilen bilgiye göre teknik bir arıza yaşandığı ve çalışmanın durdurulduğu öğrenildi. Aynı koku problemi Kepez Limanı’nda yaklaşık 2 ay önce de yaşanmıştı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST