Kıskananlar çatlasın

KALEM Farkıyla...

Kıskananlar çatlasın

Ak Parti Grup başkan Vekili Bülent Turan Lapseki doğalgaz hizmet alım töreninde konuştu. “Hizmetse hizmet, yatırımsa yatırım. Kıskananlar çatlasın” dedi.

Lapseki sonunda doğalgaza kavuştu. Belediye önünde yapılan törende konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan “dediler ki gazı tankerle getireceklermiş. Ne derlerse desinler. İşte gaz geldi ve burada” dedi. Lapseki Belediyesi önünde yapılan törene Turan’ın yanı sıra Vali Orhan Tavlı, Rektör Yücel Acer, İl Başkanı Gültekin Yıldız ve ilçe kaymakamı katıldı. Tören alanına Ak Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte giren Turan, neredeyse tek tek herkesle tokalaştı, hatır sordu. Kendi evinde herkesle yakından ilgilenen Turan’a gösterilen sevgi ve ilgi oldukça yüksekti.

Ezine OSB Türkiye’ye hitap edecek
Dogal Gaz alım töreni nedeniyle bir konuşma yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Lapseki’de alt yapı namına ne varsa yaptıklarının altını çizerek şöyle konuştu:
“Şimdi sıra üst yapıya geldi. Eski evlerimizi restore edeceğiz. Orada bu şehrin üretken kadınları tarhanasını, kirazını, şeftalisini satacak. Çanakkale’de Truva Yılı nedeniyle nasıl ki turizmi ayağa kaldırdıysak, tarımı da ayağa kaldıracağız. Ezine OSB’de önemli mesafe katettik. 19 Şubat’ta Troya Filminin galasını Çanakkale’de yapacağız. Bakın göreceksiniz, Truva Yılının etkilerini önümüzdeki yıllarda daha net göreceğiz. Lapseki Hastanesini ziyaret ettim. Allah kimseye hastalık vermesin ama sağlıkta çok mesafe aldık. Bölgemizde böbrek hastası çok. Artık onlar başka yere gitmeyecek. Pazartesi gününden itibaren böbrek hastalarımızı Lapseki Devlet Hastanesinde tedavilerini yaptırabilecek. Diyaliz ünitemizi açıyoruz. Bakınız biz geldiğimizde bu şehirde 3, yalnızca 3 ambulansımız vardı. Şimdi 50’yi bulduk. Hava, deniz ve paletli ambulanslarımız var. Bakınız, dediler ki; bugün Lapseki’ye gaz geldi. Dediler ki; gazı tankerle getirecekler. İşte gaz. Biga’dan Lapseki’ye 71 km çelik boru döşedik. Bu işin yatırımı 21 milyon liradır. 7.5 milyon lira da şehir merkezi tutacak. Bu yatırımlar Lapseki’nin değerini ve yaşanabilirliğini artıran etkenlerdir. Hizmetse hizmet, yatırımsa yatırım. Kıskananlar çatlasın. Eksiğimiz yok mu, vardır elbet. Onu da siz söyleyin, hatırlatın bize.
Son bir haftadır, Çanakkale’de Cahit Zarifoğlu kitapları yasaklandı diye yalan yanlış şeyler söyleniyor. Bu külliyen yalandır. Biz Cahit Zarifoğlu’nu biliriz ve severek okuruz. Mesele şudur. Bir kitap okuma etkinliğinde belirlenen 5 kitaptan biri içinde bir siyasi partinin adı geçtiği için değiştirilmiştir. Yasaklanan bir şey yoktur. Bunlar mesnetsiz söylemlerdir”

Çanakkale enerjide rekor seviyede
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da yaptı konuşmada Çanakkale’nin marka bir şehir olma yolunda çok hızlı ilerlediğini belirterek “2018 yılı hiç kuşkusuz Çanakkale yılı olmuştur. Hizmetlerimiz, yatırımlarımız kesintisiz devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çanakkale enerjide rekor seviyelere gelmiştir. Lapseki gaz alımı bir yıl gibi kısa sürede tamamlanmış ve bugün hizmete girmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

2018 yalnızca başlangıçtı
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Troya Yılının daha yeni başladığını belirterek, 2018 yılında biten bir şeyin olmadığına işaret etti ve “Troya yılı için Balıkesir’de bir toplantı yapacağız. Güney Marmara Kalkınma Ajansından Troya Yılına özel 30 milyon lira kaynak aktarıyoruz. Çanakkale’ye yapılan milyarlık yatırımların yanında milyonlar bize artık az geliyor. Bugün burada ilçemize gelen doğal gazın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz da konuşmasında 5 yıl görev süresi içinde ne söz verdiyse hepsini yerine getirdiğinin altını çizerek “Bu toprakların çocuğu, Ak Parti Grup başkan Velimiz Bülent Turan’dan ne istediysek aldık. Bize bütün kapıları açtı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Tören alanına kadar boru ile getirilen doğal gaz meşalesini Bülent Turan yaktı ve hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST