‘Kültür Rotaları’ ÇOMÜ’de konuşuldu

KALEM Farkıyla...

‘Kültür Rotaları’ ÇOMÜ’de konuşuldu

‘Kültür Rotaları’ ÇOMÜ’de konuşuldu

Turizmde bütüncül bir yaklaşım modeli, Kültür Rotaları adlı konferans ÇOMÜ’de gerçekleşti.
Çanakkale Kültürel Miras Derneği İşbirliği ve Kültürel Miras Anadolu, Troya Dokuz Renk, Dokuz Kat, Dokuz Zaman projesi kapsamında Kültürel Miras ve Turizmde Bütüncül Bir Yaklaşım Modeli, Kültür Rotaları adlı konferans Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonunda gerçekleşti.Konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Ezine Meslek Yüksekokulu Doç. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Yenice Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Mevlüt Ceylan, Assos Kazı Başkanı Prof. Dr. Nurettin Arslan, Truva Kazı Başkanı, Prof. Dr. Rüstem Aslan, Çanakkale Kültürel Miras Derneği Başkanı Saime Çetin Aydoğan, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.Kendi öz kültürümüze ve yüz yıllardır nesillere aktarılmaya çalışılmakta olan değerlerimize sahip çıkmanın önemine değinen Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, geniş bir yelpazeye sahip olan kültürel mirasların korunmasının gerekliliğini ifade ederek konferansın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.Kültürel miras, insanlar ve mekanlar arasındaki zaman içindeki etkileşimden kaynaklanan çevrenin tüm özelliklerini içermektedir diyen Rektör Vekili Prof. Dr. Bünyamin Bacak ise şunları ifade etti:“Çanakkale kültürel miras anlamında çok zengin bir yere sahiptir. Bu sebepten, ÇOMÜ olarak her zaman kültürel değerlerimize ve varlıklarımıza sahip çıkan bir üniversite olduk olmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle düzenlenen bu konferansta emeği geçen herkese teşekkür ederim”Konferans, Arkeolog Dr. Selda Baybo’nun sunumu ve teşekkür belgesinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST