Lapseki’de ilk doğumlar gerçekleşti

KALEM Farkıyla...

Lapseki’de ilk doğumlar gerçekleşti

Lapseki’de ilk doğumlar gerçekleşti

Lapseki Devlet Hastanesinde ilk doğumlar gerçekleşmeye başladı.

Önceki yıllarda Lapseki Devlet Hastanemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmaması sebebiyle doğum hizmeti verilemiyordu. Yaklaşık 3 ay önce Lapseki Devlet Hastanesinde göreve başlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Nazlı Korkmaz, gerçekleştirdiği operasyonlara ek olarak, Lapseki Devlet Hastanesinin ilk doğumlarını da gerçekleştirdi. Son iki günde İlçe Hastanemizde 2 normal doğum ve 1 sezaryen doğum olmak üzere 3 bebek dünyaya geldi. Op. Dr. Nazlı Korkmaz konu ile ilgili şunları söyledi, “Hastanemizin ilk bebekleri dünyaya geldi. İnşallah daha çok bebek hastanemizde dünyaya gözlerini açacak. Hastane Yönetimimizin de yoğun desteği ile Lapseki halkının doğum hizmeti için artık Çanakkale’ye gitmelerini istemiyoruz. Ayrıca, kadınlarımızda çok görülen ama doktora başvurudan çekinilen, idrar kaçırma tedavi için de, marka olma yolunda ilerlemekteyiz” diye konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST