KALEM Farkıyla...

Lokmacı Çanakkale

Lokmacı Çanakkale

Türkiye genelinde hızla sayısı artan lokma dükkanları Çanakkale’de de açılmaya başladı. Son 2 ayda 5 lokma dükkânı hizmete girdi.
Yıllardır sevilerek yenilen lokmalar artık daha modernize bir hale getirilerek satışa sunuluyor. Genellikle 15–30 yaş arası kişilerin yediği lokmalarda iç dolguları, süslemeleri, meyve parçaları ile tatlı sevenlerin yeni gözdesi. Çiğköftecisi, pilavcısı derken son moda şimdi lokmacı dükkanları. Ülke genelinde sayısı hızla artan lokmacılar Çanakkale’de de kendini göstermeye başladı. Çanakkale’de son 2 ayda 5 lokmacı dükkânı açıldı. Neden bir anda bu kadar çok lokmacı açıldığı sorusunun cevabı ise maliyetinin düşük olması olarak öne çıkıyor. Çanakkale yerelinde kendi markası üretmek isteyen lokmacılar bu görüşü savunurken, Türkiye genelinde marka sahibi olan yerlerin isimleri ile lokmacı açan yerler aynı görüşte değil. Vatandaşlar tarafından sevilerek yenilen ve şu anda büyük talep gören lokmaların aynı talebi ne kadar göreceği ise merak konusu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST