Lösemili hastalara yardım ediyordu…

KALEM Farkıyla...

Lösemili hastalara yardım ediyordu…

Lösemili hastalara yardım ediyordu…

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde görevli Dr. Öğretim Görevlisi İsmail Seki, lösemiyle mücadele ediyor.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde görevli Dr. Öğretim Görevlisi İsmail Seki, uzun yıllar kök hücre donörlüğü konusunda çalışma yaparak lösemili hastalara yardım ediyordu. Fakat yakın zamanda kendisinin de aynı hastalığa yakalandığını öğrendi. Şimdi İzmir’de tedavi gören İsmail Seki için hayat arkadaşı Candeğer Seki’de bir yardım kampanyası başlattı. Eşi için ilik nakline ihtiyaç olduğunu söyleyen Candeğer Seki; “Tedavi devam ediyor ve ilik nakli düşünülüyor. Eşim gibi birçok hasta kök hücre havuzunun genişleyerek kendilerine umut ışığının doğmasını bekliyorlar. Bunun için Biga Ortaokulunda 15 Ocak Salı günü kan ve kök hücre bağışı alınacaktır. Eşime ve daha bir çok hastaya gönüllü bağışçı olarak yaşama şansı verebilirsiniz” dedi. Son yıllarda giderek artan lösemi hastalığı nedeniyle geçtiğimiz günlerde Selin Çolak için bir yardım kampanyası düzenlenmiş ve yüzlerce kişi bu yardıma desteklerini göstermişlerdi. Gelibolu’da yaşayan Selin Çolak’ta sosyal medya hesaplarından yardım kampanyasının devam ettiğini duyurmuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST