”Makamlar gelir geçer ama…”

KALEM Farkıyla...

”Makamlar gelir geçer ama…”

Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Küçükküyu Belde Başkanlığı açılışında yaptığı konuşmada 90 yıllık CHP’nin sirke çevrildiğinin altını çizerek “Bu ne ya oturduğunuz koltuklar emanet. Bunlara apartman yönetimi bile emanet edilmez” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık ve üyeler, AK Parti Ayvacık/Küçükkuyu Belde Başkanlığı açılışına katıldılar. Yoğun bir katılımın olduğu açılışta halka seslenen Turan; “AK Parti’nin gücü herzaman millet olmuştur. Vefa olmuştur, kardeşlik olmuştur. Makamlar gelir geçer ama baki olan milletin gönlüne girebilmektir. Küçükkuyu Belde Başkanlığı Yeni Binamızın Açılışını gerçekleştirdik. Beldemize hayırlı olsun…” dedi.Açılış sonrasında Ak Parti Teşkilatı, yeni binada inceleme yaparak hatıra fotoğrafı çektirdi.

BEN DE BİR GÜN ESKİ MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM
Turan, açılış öncesi yaptığı konuşmada 90 yıllık CHP’nin sirke çevrildiğine işaret etti. Bir gün kendisinin de eski milletvekili olacağını kaydeden Turan “Önemli olan bu makamların gelip geçici olduğunu görebilmektir. Ben de bir gün eski milletvekili olacağım. Akılda kalan hatıralarımız, yaptığımız işler olacak. Lapseki’den buraya gelinceye kadar her 10 km’de bir ulusal ve uluslar arası projemiz var” dedi. Genel ile yerelin uyumu ortaya büyük bir enerjiyi çıkaracağını dile getiren Turan “5 yıl ben buradayım. Seçimi yeni yaptık. Yerel seçimi de yapıyoruz. Ayvcık’ta ne varsa burada da olsun istiyoruz. Bir derdimiz var bin dermana değişmeyiz, Küçükkuyu da bundan nasibini alsın istiyoruz” dedi.

YAPARSA AK PARTİ YAPAR
Küçukkuyu’nun adının belde olduğunu ama her şeyiyle ilçe olduğunun altını çizen Turan “Küçükkuyu’ya en çok Ak Parti yakışır. Ak Partiye de Küçükkuyu yakışır. Kıskananlar olacaktır. Koltuğu beğenmediği için kaçanlar olacaktır. Önemli değil. Bu trenden inen iflah olmadı olmaz. Bakınız, tüneller tamamlandığında Küçukkuyu-Ayvacık arası 5 dakika olacak. Yaparsa Ak Parti yapar” dedi.

ZEYTİNE ZARAR VEREN BELEDİYE CHP’Lİ BELEDİYE
Turan, konuşmasında CHP’lilere çattı ve şöyle konuştu.
“Ezine Gıda OSB’si az buz iş değil. Zeytinimiz bir liraysa iki lira etsin istiyoruz. Peynirimiz öyle. Yeri gelmişken şunu da söyleyeyim, CHP’liler her zaman çevreciyim diye hava atarlar. Bak üzülerek söylüyorum. Bu bölgede zeytine en çok zarar veren Belediye CHP’li Belediye. Belediye Başkanı torunlarına nasıl bir Küçukkuyu bırakmak istiyorsa öyle çalışsın istiyoruz”

1031 KİŞİYE İTİRAZ ETTİK SONUÇ YOK
Sandığı beğenmeyenlerin demokrasiyi içselleştirmemiş olanlar olduğuna da dikkat çeken Turan “Tespit ettik burada boş binada oturanlar varmış gibi. İtiraz ettik. 1031 kişiye itiraz ettik ama sonuç alamadık. Hiç birini kabul ettiremedik. Bu CHP’nin oyunudur. Biz Küçükkuyu’yu kalkındırmak istiyoruz. Bizi yalnız bırakmayın, size hizmet etmek istiyoruz. Durmak yok yola devam” dedi.
Diğer yandan İYİ Partinin bir adamının siyaset yapacağı yerde insanların kişiliklerine saldırdığına işaret eden Turan “küçük adamlar şahıslara büyük adamlar fikirlere, zihinleri eleştirir. Ben seni değil partini eleştiriyorum” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST