Maskülen Giyim Tarzı

KALEM Farkıyla...

Maskülen Giyim Tarzı

Maskülen Giyim Tarzı

Kadınların en sevdiği ve kullandığı tarzlardan biri maskülen modasıdır. Maskülen, güçlü kadınların tercihi olup, oldukça modern parçalar sunmaktadır. Maskülen tarza yönelmek ve iş ortamında bu tarzı devam ettirmek isteyen kişiler için yüksek bel, bol paça siyah kumaş pantolonlar önerilmektedir. Bu pantolonların üzerine giyilen beyaz ya da ekru renklerindeki gömlekler ise bedene tam oturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu görünümü yan parçalar ile sürdürmek isteyen kişiler yelek ya da ceket seçimi yaparak maskülen havayı üzerinde taşımaktadır.


Yüksek Bel Siyah Pantolon Modası
Yüksek bel siyah pantolonlarda bol paça modası eskimeyen tarzlardan biridir. Kişiye kattığı hava ile oldukça modern görünüm sunan bu pantolonların bel kısımlarına ise ince kemer seçimi yapılmaktadır. Hem maskülen hem de vintage görünüm elde etmek isteyen kişiler pek çok farklı renkte bol paça kumaş pantolon tercihi yapmaktadır. Siyahın asilliği ve modern duruşu ile sezonun en şık parçalarından biri olmayı başarmıştır.


Maskülen Tarz Oluşturmanın Yöntemleri
Maskülen bir tarz oluşturmak isteyen kişiler parça seçimlerinde daha özenli davranmaktadır. Yapılan seçimler genel olarak ciddi ve net duruş sergilemelidir. Pantolon, ceket ve gömlek seçimleri genellikle maskülen görünüm için yardımcı olan parçalardır. Ceketin yaka kısmına ya da gömlek yakasına takılan aksesuarlar da maskülen tarza sahip olmayı hedeflemektedir. Kol düğmeleri ve siyah rugan stilletto ayakkabılar maskülen tarzı öne çıkaran yan parçalardan biri olarak sunulmaktadır.

Androjen Giyim Tarzı
Androjen giyim tarzı, kadınların erkek kıyafetleri içine girmesi şeklinde tanımlanabilir. Androjen tarzın maskülen tarzdan farkı erkeksi çizgilerin kadın kıyafetine işlenmesi değil tamamıyla kadınların erkek kıyafetlerini giymesi diyebiliriz.
Maskülen tarzda ağır basan feminen detaylar iken androjen tarzda dikkat çeken erkeksi görünümdür. Kısacık kesilmiş saçlar, ceket ve pantolonlar tarzın önemli parçaları arasında yer alır.
Yüksek belli ve pilili pantolonlar, rahat ve topuksuz ayakkabılar özellikle de günlük yaşamda büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca pantolon askıları da seksi bir görüntü olarak karşımıza çıkar. Androjen giyim tarzı oldukça rahat ve bol kıyafetlerden oluşmaktadır. Kadınsı görünmekten ziyade erkeksi ve sert görünmeyi seven bayanlar için ideal bir tarzdır.

Düşünceleriniz...

Emel Uğur Kırıcı

Emel Uğur Kırıcı

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST